Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Silnik 1.1kW - dobór kondensatora

14 Sie 2019 22:00 201 6
 • Poziom 2  
  Witam, mam problem z takim silnikiem sprzężonym z pompą wody.
  Silnik od wczoraj zaczyna dziwnie buczeć i wyrzuca bezpiecznik.
  Jak puknę w ten ciemniejszy kondensator zaczyna się normalnie załączać i pracuje bez zastrzeżeń... Czasem znów się tak stanie, ale nie zawsze przy rozruchu się zawiesi. Ktoś mi powie jaki dokładnie kondensator kupić? Ewentualnie oba? Brak oznaczeń. Mamy długi weekend a ja praktycznie bez wody. Pomocy.
  Silnik 1.1kW - dobór kondensatora Silnik 1.1kW - dobór kondensatora Silnik 1.1kW - dobór kondensatora Silnik 1.1kW - dobór kondensatora
 • Poziom 34  
  Kondensator, o którym mowa to: 100 µF/320V ale ich uszkodzenie następowało niezwykle rzadko. Bardziej bym podejrzewał uszkodzenie (zużycie) wyłącznika odśrodkowego wewnątrz silnika.
 • Poziom 2  
  Dziękuję za info. Dziwnym jest to że przy rozruchu jak w niego pukne to w środku aż zabłysnie i wtedy chodzi silnik okej. O staram się nagrać moment defektu

  Dodano po 32 [minuty]:

  Tu nagranie tego tyrkotania
 • Poziom 34  
  Jeżeli w kondensatorze coś błyska, to urwany lub rozlutowany jest tam przewód, ewentualnie luz końcówki na nicie. Można to sprawdzić wyjmując pokrywkę od tego kondensatora. Trzeba zachować ostrożność, kondensator może być naładowany.
 • Poziom 2  
  Jeśli kupię drugi kondensator to wystarczy go zamontować?
 • Poziom 23  
  Ja bym na początek przed zakupem kondensatory odłączył i je naładował napięciem z sieci, później po odłączeniu zwierał ich końcówki i zobaczył czy przeskakują iskry i tak kilkakrotnie. Jeżeli przeskakują to kondensatory powinny być sprawne i winny jest włącznik odśrodkowy jak napisał kolega powyżej albo jakieś połączenia między nimi i silnikem. Oczywiście w kondensatorze nie powinno nic błyskać. Jeżeli błyska to jest kondensator uszkodzony (przebicie dielektryka) albo ma przewód urwany jak napisał Pan powyżej. Jeżeli wewnątrz kondensatora błyska - kondensator do wymiany albo przewód przymocować jeżeli jest taka możliwość.
 • Poziom 2  
  Winien był kondensator rozruchowy. Wymieniony na nowy działa jak talala 😉😉