Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ekspres do kawy SIEMENS EQ.7 PLUS TE 716219RW/23 - co to za element?

15 Sie 2019 12:16 189 2
 • Poziom 1  
  Witam.
  Pomocy!
  Po czyszczeniu ekspresu z zaparzacza wyleciał taki mały element. Teraz kawa robi się długo i jakby nie było ciśnienia. Ktoś wie co to może być? Czy można to wymienić i gdzie dostać nowy?
  Pozdrawiam wszystkich miłośników kawy.
  Ekspres do kawy SIEMENS EQ.7 PLUS TE 716219RW/23 - co to za element? Ekspres do kawy SIEMENS EQ.7 PLUS TE 716219RW/23 - co to za element? Ekspres do kawy SIEMENS EQ.7 PLUS TE 716219RW/23 - co to za element?
 • Pomocny post
  Poziom 12  
  Jest to "łożysko" na którym porusza się zbiornik, do którego wsypywana jest zmielona kawa. Pierwszy raz widzę aby ten element uległ uszkodzeniu. Wygląda, że zaparzacz albo nie był konserwowany, albo robione to było niefachowo. Nie traktujcie serwisu jako zła wszelakiego. Lepiej wydać parę złotych za fachowy przegląd niż później kilkaset za własną ignorancje. Ten element nie występuje jako część zamienna.

 • Specjalista AGD
  Potwierdzam to co kolega wyżej.
  Skutek braku konserwacji bloku zaparzania.
  Wbre wcześniejszej opinii dosyć często spotykam się z tą usterką.
  Według producenta trzeba wymienić cały blok. Ale warto przejrzeć rynek wtórny lub zwrócić się do najbliższego autoryzowanego serwisu gdzie na pęczki wymieniane są bloki. Jeśli trafi się normalnego serwisanta to wyjmie z jakiejś używki.