Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Modem od Vectra cisco epc3928ad i podłączenie dodatkowego routera

17 Sie 2019 17:23 84 7
 • Poziom 4  
  Witam,
  posiadam internet z Vectra z modemem cisco epc3928ad. Podczas korzystania z wifi mogę korzystać z ok 50% prędkości łączą i pomyślałem o zwiększeniu mocy wifi przez dodatkowy router. Modem z Vectry nie posiada anteny zewnętrznej i pomyślałem, że zewnętrzny router z dodatkowymi antenami powinien przyśpieszyć internet przez wifi.

  W związku z powyższym jak to zrobić technicznie na lini modem - router? czy samo podłączenie przez rj45 prześle internet do routera w celu dalszej jego dystrybucji? Routera jeszcze nie kupiłem bo nie wiem jaki będę potrzebował.

  Z góry dziękuję za wszelką pomoc i sugestie.
 • Pomocny post
  Moderator - Sieci, Internet
  Jaki masz poziom sygnału w tej chwili, z jaką prędkością linkuje się karta sieciowa no i zasadnicze pytanie co to za model karty sieciowej która może też być ograniczeniem.
 • Poziom 4  
  Problemem z prędkością jest nie tylko w komputerze ale i innych urządzeniach takich jak smartfon, telewizor, konsola. Dysponuje łączem 150 Mb/s a np konsola pobiera z prędkością 50-60 Mb/s. Po sprawdzeniu na telefonie w speedtescie dostaję wynik ok 100 Mb/s będąc dosłownie 3m od modemu po lini prostej bez przeszkód. Odległości między routerem a urządzeniami nie są duże, wszystko ogranicza się do jednego pokoju ok 20m2. Może jeszcze jest kwestia, że ja za dużo wymagam od wifi. Rozumiem, że przez wifi prędkości są niższe ale chyba straty nie powinny być takie duże.

  Odnośnie karty sieciowej to nie wiem czy o to chodziło ale załączam stan wifi Modem od Vectra cisco epc3928ad i podłączenie dodatkowego routera
 • Pomocny post
  Moderator - Sieci, Internet
  No to każdy router z portami 1Gb/s będzie odpowiedni no radio minimum 802.11n 300Mb/s, chociaż warto pomyśleć o paśmie 5GHz jak chcesz coś nowego kupować.
 • Poziom 4  
  Patrzyłem na router z pasmem 5 GHz tylko obawiam się jak to podłączyć z modemem. Normalnie kablem ethnernet i potem tylko podłączyć się z wifi z routera?
 • Pomocny post
  Moderator - Sieci, Internet
  katlas napisał:
  . Normalnie kablem ethnernet i potem tylko podłączyć się z wifi z routera?

  A jak inaczej myślałeś?
 • Poziom 4  
  Obawiałem się, że to coś bardziej skomplikowanego.

  Dziękuje za pomoc :)
 • Poziom 4  
  Obawiałem się, że to coś bardziej skomplikowanego.

  Dziękuje za pomoc :)

  Dodano po 48 [sekundy]:

  Dzięki pomocy moderatora.