Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Naprawa uszkodzonego pliku JPG, ogromna pojemność plików

18 Sie 2019 13:38 708 19
  • Poziom 2  
    Witam
    mój problem polega na tym że moje zdjęcia na pulpicie (Windows 10) nagle zostały przez Windows skompresowane samoistnie, niektóre pliki są całe, a niektóre prawdopodobnie zostały uszkodzone. W dodatku pokazuje mi ze mają rozmiar 13GB, jeden plik, więc coś jest nie tak, i w ogóle tych plików nie da się otworzyć, niby są ale ich nie ma. Co ciekawe po dekompresji pliku on rzeczywiście zajmuje 13GB, (a przed 4KB), dziwne, śmieszne, nie wiadomo o co chodzi. Dodam screeny z programów którymi sprawdzałem i samego pliku.

W programie HxD na końcu są jakieś dane z początku same zera. Dodam jeszcze że Windows sam przydziela te strzałeczki nowo utworzonym plikom mimo że funkcja jest wyłączona.

Naprawa uszkodzonego pliku JPG, ogromna pojemność plików Naprawa uszkodzonego pliku JPG, ogromna pojemność plików
  • Poziom 15  
    Witam

Zmienione zostały tylko pliki jpeg czy inne też? wszystkie pliki jpeg czy tylko w danej lokalizacji?

Pewna aktualizacja wprowadziła kompresje ale nie spotkałem się aby rozmiar plików się zwiększył(to w końcu kompresja) a tym bardziej żeby pliki zostały uszkodzone

Możliwe że dopadła Cię infekcja ransomware
  • Specjalista - HDD i odzyskiwanie danych
    Załącz jakiś mniejszy uszkodzony plik, około 4MB jak masz.
  • Poziom 2  
    Nie mam pojęcia co się stało załączam plik, tylko pliki z lg G6, zdjęcia zostały tak uszkodzone lub zaszyfrowane nie wiem ;/

No i nie mogę załączyć bo pisze na stronie ze plik jest zbyt duży, to nie jest możliwe bo dysk mam SSD 120GB zdjęć z 500 po 15GB...
    To jak to jest możliwe?

Dodano po 10 [minuty]:

Jeżeli są zaszyfrowane to jak to sprawdzić?
    Załącz plik który ma około 4-9MB nie 15GB. Bez analizy pliku nie da się nic powiedzieć.
  • Poziom 2  
    ale wszystkie tyle mają, ale to nie moze być prawda, pisze ze rozmiar pliki 15 gb a rozmiar na dyski np 4 kb...
    Skompresuj plik i załącz.
    Zrób kopię tej partycji do pliku na wyłączonym systemie i działaj z kopią, w DMDE zrób wyszukiwanie jpg po sygnaturach, jeśli coś znajdzie. Pliki są uszkodzone i nie wygląda to na szyfrowanie, w każdym pliku jest tylko około 4kB danych, reszta to 0.
  • Poziom 11  
    Witam,

Mam podobny problem.
    Dotyczy przekopiowanych a raczej przeniesionych plików wprost z folderu telefonu do folderu na komputerze.
    Po podłączeniu telefonu przez kabel do komputera, odnalazłem folder DCIM a w nim zrobione zdjęcia.
    Za pomocą funkcji "crtl+x" w folderze telefonu wkleiłem (przeniosłem) do folderu na komputerze za pomocą funkcji "ctrl+v".
    Okazało się, że zdjęcia wszystkie się przeniosły ale żadnego zdjęcia nie udało się otworzyć.
    Dodatkowo rozmiar każdego zdjęcia to ok, 2,5 GB (oryginalnie powinno być ok. 2 MB). Inne pliki jpg na komputerze działają prawidłowo.
    Na folderze, który został utworzony w komputerze, a do niego wrzucone zdjęcia, po przyciśnięciu menu "właściwości" jest informacja:
    Rozmiar: 850 GB
    Rozmiar na dysku: 575 MB

Dodam, że ta pierwsza informacja jest o tyle błędna, gdyż dysk jest o dużo mniejszej pojemności.

Przerzuciłem plik na pendrive, próbuję otworzyć na innym komputerze ale bez rezultatu. Antywirus nic nie wykrywa.

Czy ktoś wie jak to można usprawnić?
    Czy pliki były w pamięci telefonu, czy na karcie pamięci? To, że na dysku ma 575MB a normalnie 850GB może wynikać z kompresji. Dodaj przykładowy plik do archiwum i załącz na forum.
    Te same uszkodzenia i sposób uszkodzenia w bliźniaczych tematach. Na samym dysku szukaj tylko po sygnaturach, np przez DMDE. Jeśli nie znajdzie nic, to zostaje odzysk z urządzenia z którego dane przeniesiono.
  • Poziom 11  
    Dane i sugestie są dla mnie niezrozumiałe. Jestem totalnym laikiem w tej dziedzinie.
    Jedno co rozumiem, to to, że po skopiowaniu na komputer, każdy plik za miast w MB pokazuje w GB i nie da się go otworzyć w komputerze.

Jeśli to możliwe, to podaję link do kopii tego dużego pliku:
    https://drive.google.com/file/d/1aJgogiciQ7dQQu9nsGqk9Z51w-GAG4nX/view?usp=sharing

Proszę o sugestię jak można przywrócić ten błąd.
    Dodam, że przenoszenie z telefonu do komputera było za pomocą wytnij/wklej. Odzyskiwanie plików z pamięci telefonu chyba nie wchodzi w grę. Zależy mi na odzyskaniu tych plików na komputerze.

Będę wdzięczny za pomoc!
    Spakuj do archiwum i dodaj. 2,2GB to sporo do pobrania.
  • Poziom 11  
    Już wcześniej próbowałem pakować ale niestety z błędem tj. Plik archiwum powstaje ale jest pusty.
    Kilka postów wcześniej to wysłałem.

Dlatego zależy mi, żeby ktoś kto zna się na tym i umie sprawdzić ten niby ponad 2GB danych.

Z góry dziękuję.
  • Poziom 43  
    Pliki uszkodzone przy kopiowaniu i tyle.
    Kolega z posta #1 nawet SMART nie podał...

• Poziom 28  
    Parę dni temu kolega - bazodanowiec przysłał mi bazy z bardzo podobnym objawem. Podobno u jego klienta sprawa była ewidentnie wirusowa - ktoś coś kliknął i poszło. O tyle dziwne, że znaczna część plików została wyzerowana, a to, co nie było wyzerowane, wyglądało na zaszyfrowane/skompresowane. Wyszukiwanie po sygnaturach i analiza zawartości MFT nie przyniosły żadnych rokujących rezultatów i temat został poddany. Obecnie dane są przywracane z jedynej istniejącej kopii zapasowej, tj. z dokumentów papierowych.