Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Bosch SMV53L50EU jaki to tranzystor SMD Marking LLW, LKW, bo chyba to nie triak?

19 Sie 2019 14:06 390 19
  • Poziom 10  
    Witam !
    Proszę o pomoc w ustaleniu jaki to tranzystor, bo chyba to nie triak. Steruje on pracą elektrozaworu płaszcza wodnego (cewka na 300V prądu stałego). Jest na nim napisane LKW 66, a jaki zamiennik mogę tu wstawić?
  • Poziom 1  
  • Poziom 1  
  • Poziom 10  
    Ok!, ale czy na pewno, bo Bosch ostatnio tak daje popalić!. Najgorsza firma w sprzęcie AGD. Jak można zastosować elektrozawór na prąd stały! Zatem jak można zastosować w zmywarce pompkę wypuszczającą wodę na 54V. Jak można zastosować pompę myjącą zintegrowaną z beznadziejną grzałką. Już oni popamiętają... b a d z i e w a r z e . Zróbmy im "renomę"

• Poziom 39  
    bruno55 napisał:
    Ok! ale czy na pewno, bo BOSCH

Bo naprawiać to trzeba "umić".
    Widzę ze zdjęcia iż dwie cewki są już do wymiany - jedna wymieniona a druga? Zaraz znowu oprócz E19 zabłyśnie E1.
    Bojkotujmy wszystkich - Electrolux, Whirlpool ...
  • Poziom 10  
    Do :arrow: Piotr2608.
    Zawsze miałem do Ciebie szacunek, ale sam przyznasz: gdzie te pralki Bosch: WFL 1200, WFL 1600, gdzie te zmywarki, które miały odkręcane podłogi i wszystko było dostępne, a teraz? Oczywiście wszystko na złom tylko kto na tym cierpi? Tak zwana matka natura. Przewiduję - będziemy prać nad rzeką i myć w bali.
  • Poziom 1  
  • Poziom 10  
    Wiem, że to tranzystor, tylko dla czego jest taki tajemniczy, w czym problem, żeby go zdiagnozować, czy ktoś ma w tym jakiś interes, i dlaczego na płytce nie ma nawet swojego numeru. Robią nas w konia i dacie się!
  • Poziom 1  

• Poziom 39  
    bruno55 napisał:
    Zawsze miałem do Ciebie szacun, ale sam przyznasz: gdzie te pralki Bosch: WFL 1200, WFL 1600

Kij ma dwa końce:
    - pierwszy, wina Nas serwisantów - tego się nie opłaca naprawiać to na pewno moduł i sprzęt poszedł na złom
    - klientów, którzy gonią za nowościami i gadżetami i
    - walka "szczurów" o klienta, niska cena, chińskie wykonanie no ale najważniejsze, że w piekarniku na kolorowym wyświetlaczu wyświetla się ciasto

Robiłem analizę rok 2000 kontra 2019.
    W 2000 - pralka kosztowała ok 1500 PLN przy min. wynagrodzeniu ok 650 PLN.
    Dziś za minimalne wynagrodzenie kupisz: TV, pralkę i na odkurzacz zostanie.
    Dlatego m.in. dzisiaj niczego nie opłaca się naprawiać.
  • Poziom 10  
    Jak się coś wyprodukuje to trzeba to coś również "unicestwić", czy bez skutków ubocznych ?. Podcinamy gałąź na której siedzimy. Ale jak to się mówi: są kręgi, które mówią, ŻE IM SZAFA GRA"

• Poziom 39  
    bruno55 napisał:
    Ale jak to się mówi: są kręgi, które mówią, ŻE IM SZAFA GRA"

Kiedyś ktoś się obudzi z ręką w nocniku ale wtedy będzie za późno. W ramach ciekawostki godzina "W" w tym roku wybiła 23 lipca. Jest to dzień w którym przekroczyliśmy konsumpcję zasobów ziemi - więcej z ziemi wydobyliśmy niż ziemia była w stanie się zregenerować.

E19 w Boschu to wina klienta, m.in. zakręca wodę, jedzie na wakacje, wraca do domu, włącza zmywarkę, zapomina odkręcić wody i po 3 minutach BUM. Cewki w Boschu schładzane są wodą.

Obecny sprzęt nie ma zapasu "mocy". Jest tak perfekcyjnie wykonany iż przed poważną awarią, może uchronić tylko dokładne przestrzeganie instrukcji obsługi.
  • Poziom 10  
    Jeszcze coś dodam od siebie, prowadzę serwis sprzętu AGD, od ponad 20 lat. Udało mi się naprawić wiele pralek, zmywarek, piekarników i lodówek z modułami elektronicznymi.

Jednak w ostatnim czasie, zastanawiam się nad zmianą branży, ale ludzie wciąż do mnie dzwonią (też stali klienci), a ja im mówię, że serwisanci AGD to wymierający gatunek.
  • Moderator
    Było źle to (po lewej to teraz po prawej na foto) no, ale co my tam możemy...
    Bosch SMV53L50EU jaki to tranzystor SMD Marking LLW, LKW, bo chyba to nie triak?
  • Poziom 10  
    Witam ponownie.
    Mam dobrą informację, zmywarka naprawiona. Wielkie dzięki dla Kraniec_Internetów. Ten tranzystor to rzeczywiście PMBTA45, chociaż takiego nie dostałem, wstawiłem MPSA44, nie SMD, trochę mocniejszy i wszystko hula. Dodam, może komuś się to przyda, symbol LK oznacza tranzystor NPN, a LL PNP, literka W oznacza, że został wyprodukowany w Chinach, nie wiem co oznaczają cyfry, ale pewnie wartość napięcia i prądu. Ten prze zemnie poszukiwany tzn. LKW66 jest na napięcie 500V/150mA. Ja wstawiłem na 500V/300mA.

Poza tym dodam, że cewka elektrozaworu płaszcza wodnego jest bardzo słaba. Jest na niej napisane, że może pracować 5 min i 20 min ma być wyłączona. Jednak jest to podane na cewce, trzeba odczytać przy pomocy lupy. Zaobserwowałem, że po 2-3 minutach cewka bardzo się grzeje i tak jak napisał Piotr2608, jeżeli jest problem z wodą cewkę uszkodzi i również leci moduł, błąd E19, a potem E01. Jak można było zastosować taką cewkę, czy nie prościej było wstawić normalną na 235V, no, ale Bosch musi jakąś innowację wprowadzić, że aż wali z nóg. "Co za świetny pomysł".
  • Poziom 1