Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Citroen C5 III - P1445 Wyzerowanie liczników diagbox, usterka stała

26 Sie 2019 20:24 1893 3
  • Poziom 10  
    Witam, mam problem z usunięciem tego błędu. Dolałem do pełna dodatek eolys, wprowadziłem dolanie diagboxem w kalkulatorze wtrysku (kalkulatora domieszkowania nie ma), wyzerowałem też licznik dodatku wtryśniętego w filtrze cząsek stałych, zrobiłem fizyczne mycie filtra, wymianę dpf w diagboxie a błąd jak był tak jest nadal jako usterka stała. W podglądzie parametrów widać ładnie wyzerowane liczniki oprócz zawartości popiołu której nie wiem jak usunąć, wg. mnie powinna to zrobić procedura "wymiany filtra dpf" lecz jednak ten licznik pozostał nieruszony. Nie wiem już co z tym zrobić. Załączam screeny z podglądu parametrów.
    Dodam, że różnica ciśnień w filtrze wynosi ok 5mbar przy 4k rpm a zawartość dodatku w filtrze przed zerowaniem wynosiło ok 700 a to dużo za dużo w odniesieniu do tabeli z przebiegiem.
    Pozdrawiam
    Citroen C5 III - P1445 Wyzerowanie liczników diagbox, usterka stała Citroen C5 III - P1445 Wyzerowanie liczników diagbox, usterka stała Citroen C5 III - P1445 Wyzerowanie liczników diagbox, usterka stała
  • Poziom 36  
    Zdaje się że wybrałeś źle opcję silnik/oprogramowanie.
  • Pomocny post

Poziom 34  
    w tym SID807 może być konieczność teletransmisji nowej wersji oprogramowania zanim uda się zrobić wymianę filtra.
  • Poziom 10  
    Nie udało się zrobić teletransmisji z powodu braku dostępnych aktualizacji. Sterownik nosił ślady ingerencji, a więc najprawdopodobniej ktoś wcześniej nieumiejętnie usunął obsługę DPF przez co nie dało się wykonać normalnie procedury wymiany filtra. Diagnoza ta również potwierdzona w ASO.
    Auto oddane dla klienta w takim stanie z braku jego czasu i funduszy na dalszą naprawę.
    Wszystkim uczestniczącym w dyskusji na ten temat dziękuję i pozdrawiam.