Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Słuchawki Marschall Major-jak naprawić?

Wojciech Wójcik 06 Sep 2019 18:30 567 3
    Wojciech Wójcik
    Level 3  
    Witam.
    Naprawiam słuchawki Marshall Major.
    Jack 4 pinowy, przewody jak na zdjęciu-zielony, niebieski, czerwony, złoty i masa.
    Pytanie? w jakiej kolejności przylutować kabelki do pinów słuchawce?
    zadam64
    Level 38  
    Wojciech Wójcik wrote:
    Witam.
    Naprawiam słuchawki Marshall Major.
    Jack 4 pinowy, przewody jak na zdjęciu-zielony, niebieski, czerwony, złoty i masa.
    Pytanie? w jakiej kolejności przylutować kabelki do pinów słuchawce?

To Marhale maja mikrofon`?
    Aress124
    Level 22  
    Tam jest tylko głośnik, do wewnętrznych pól przylutowane są przewody od głośnika a do zewnętrznych lutujesz przewodu od jacka, z lewej czerwony a z prawej masa tak jak jest zaznaczone na głośniku.
    Wojciech Wójcik
    Level 3  
    Aress124 wrote:
    Tam jest tylko głośnik, do wewnętrznych pól przylutowane są przewody od głośnika a do zewnętrznych lutujesz przewodu od jacka, z lewej czerwony a z prawej masa tak jak jest zaznaczone na głośniku.

Przylutowałem wg twych wskazówek tj. 1 pin -czerwony.Jednak okazało się że to za mało,i po kilku próbach ustaliłem następująco , 2 pin niebieski, 3 pin-złoty i 4 pin skręcone masy.Zielone przewody są również skręcone luzem.
    Słuchawki grają OK, jednak lewy głośniczek momentami trzeszczy, brak oznaczeń co to za typ i stąd prośba o podpowiedz gdzie mógłbym kupić zamiennik.
    Pozdrawiam.

Dodano po 11 [minuty]:

Wojciech Wójcik wrote:
    Aress124 wrote:

Przylutowałem wg twych wskazówek tj. 1 pin -czerwony.Jednak okazało się że to za mało,i po kilku próbach ustaliłem następująco , 2 pin niebieski, 3 pin-złoty i 4 pin skręcone masy.Zielone przewody są również skręcone luzem.
    Słuchawki grają OK, jednak lewy głośniczek momentami trzeszczy, brak oznaczeń co to za typ i stąd prośba o podpowiedz gdzie mógłbym kupić zamiennik.
    Pozdrawiam.

Udało mi się znaleźć https://pl.aliexpress.com/item/32752172821.html ale produkt niedostępny niestety.