Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Spluczka cieknie. Brak rozwiązania

10 Wrz 2019 21:15 225 10
  • Poziom 30  
    Witam. Jeżeli zły dział to proszę o przeniesienie.
    Pół roku temu wymieniłem u Kobiety spluczke. Teraz robiłem jej kibelek. Musiałem ją wymontowac chwilowo. Już kiedyś się męczyłem 3 godziny aby woda nie sciekala. Teraz za hu nie mogę ustawić. Spluczka sprawna, uszczelki w dobrym stanie. Normalnie masakra. Nie wiem czy ten kibelek jakiś nie kształty czy coś. No nie mam pojęcia. Wszystko jest ok. Pławik działa poprawnie. Specjalnie nawet troszkę wody wiaderkiem nalałem i spierdzial ta woda... Spluczke specjalnie do siebie wziąłem i się poświęciłem trochę i u mnie działa poprawnie. Nie mam pojęcia o co chodzi skoro uszczelki i pławik są bez zarzutu.
    Załączniki: Aby zobaczyć materiał na tym forum musisz być zalogowany
  • Poziom 31  
    winmap napisał:
    Witam. Jeżeli zły dział to proszę o przeniesienie.
    Pół roku temu wymieniłem u Kobiety spluczke. Teraz robiłem jej kibelek. Musiałem ją wymontowac chwilowo. Już kiedyś się męczyłem 3 godziny aby woda nie sciekala. Teraz za hu nie mogę ustawić. Spluczka sprawna, uszczelki w dobrym stanie. Normalnie masakra. Nie wiem czy ten kibelek jakiś nie kształty czy coś. No nie mam pojęcia. Wszystko jest ok. Pławik działa poprawnie. Specjalnie nawet troszkę wody wiaderkiem nalałem i spierdzial ta woda... Spluczke specjalnie do siebie wziąłem i się poświęciłem trochę i u mnie działa poprawnie. Nie mam pojęcia o co chodzi skoro uszczelki i pławik są bez zarzutu.

Uszczelka w dzwonie jest odksztalcona stracila swoja sprezystosc .Nalezy sie udac do sklepu i zalozyc nowa .
  • Poziom 22  
    Albo kamień się osadził na powierzchni z którą styka się uszczelka. Oczyszczenie może trochę pomóc.
  • Poziom 30  
    Uszczelka, nowa spluczka, kamień wyczyszczony cała spluczka. Bez zmian...
  • Poziom 37  
    A uszczelka na zaworze spustowym też nowa?
    Woda ucieka ze spłuczki do toalety czy woda wycieka spod spłuczki na podłogę? Jeśli na podłogę to zastosować silikon sanitarny na uszczelkę spłuczki.
  • Moderator
    winmap napisał:
    Uszczelka, nowa spluczka, kamień wyczyszczony cała spluczka. Bez zmian...

Spłuczki posiadają przelew, a wtedy to nie uszczelka w dzwonie lecz zbyt wysoki poziom wody w zbiorniku. I to jest częstsza przyczyna wyciekania wody niż sparciała uszczelka. A zbyt wysoki poziom może mieć dwie przyczyny. Albo niewłaściwa regulacja (ustawienie) poziomu, albo uszczelka (usterka) zaworu, jak wspomniał @ Kenworth 18. W zaworze wystarczy czasem ziarnko piasku, aby się nie zamknął.
    Czyli pierwsza sprawa, to ustalenie miejsca (przyczyny) wycieku wody.
  • Poziom 34  
    Zmontuj spłuczkę i nie zamykaj od góry.Puść wodę i obserwuj.Jeżeli woda podejdzie zbyt wysoko i będzie przelewać się na przelew przez dzwon to świadczy że jest żle ustawiony pływak należy śrubą plastikową na odpowiedniej wysokości ustawić pływak.Jeżeli nadal będzie sytacja podbramkowa należy sprawdzić stan membrany która współpracuje z samym zaworkiem który jest odpowiedzialny za zamykanie dopływu wody do spłuczki po ustaleniu się pływaka na określonym poziomie.
  • Poziom 22  
    Koledze chodzi chyba o to że woda wycieka z pojemnika do muszli i winna za to moim zdaniem jest uszczelka widoczna na zdjęciu w sensie że może ma lekkie wybrzuszenia albo może z powierzchnią w pojemniku z którą się ona styka coś się stało.
  • Moderator
    Łukasz.K napisał:
    Koledze chodzi chyba o to że woda wycieka z pojemnika do muszli i winna za to moim zdaniem jest uszczelka widoczna na zdjęciu

Może tak, a może nie. Właśnie o tym piszemy.
  • Poziom 30  
    Uszczelka wymieniana 3 razy, nowa spluczka. Wszystko dobrze zamontowane. Woda się nie przelewa w spluczce, pławik dobry. Wszystko jest ok. Woda ucieka tak jak by uszczelka na dole ta od spluczki nie dociskala dobrze... Regulowane na każdy sposób i leci. Dwie spluczki testowane i uszczelki nowe. Wszystko założone i regulowane jak powinno.
    Niech se kobitka na nowy kibelek zbiera. Ja już mam dość. W całym domu prowizorka na wszystkim.
  • Poziom 30  
    Uszczelka wymieniana 3 razy, nowa spluczka. Wszystko dobrze zamontowane. Woda się nie przelewa w spluczce, pławik dobry. Wszystko jest ok. Woda ucieka tak jak by uszczelka na dole ta od spluczki nie dociskala dobrze... Regulowane na każdy sposób i leci. Dwie spluczki testowane i uszczelki nowe. Wszystko założone i regulowane jak powinno.
    Niech se kobitka na nowy kibelek zbiera. Ja już mam dość. W całym domu prowizorka na wszystkim.

Dodano po 1 [minuty]:

Brak możliwości naprawy.