Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Somfy dexxo pro przestał działać uszkodzony

15 Wrz 2019 06:51 285 5
  • Poziom 10  
    Witam, mam bramę garażowa dexxo 8000 pro RTS w tym tygodniu nastąpiło w całej okolicy wyłączenie dostawy prądu lampy w domu 2-3razy zgasły, chwilę nie było prądu i po włączeniu zauważyłem że w garażu nie działa automat bramy . Bezpieczniki w napędzie sprawne napęd jest zasilony i święci wyswietlacz. Daje się go programować przy ustawieniach pozycji górnej i dolnej ręcznie można nią sterować - silnik kręci.
    Piloty nie reagują , mechaniczne uruchomienie włącznikiem dzwonkowym też drzwi nie reagują . Wizualnie płytę obejrzałem nie nosi śladów uszkodzeń .
    Macie jakieś pomysły ?
  • Poziom 26  
    Jak nie wyświetla żadnego błędu, ja bym spróbował przywrócić ustawienia fabryczne i na nowo programował. Może gdzieś przy zaniku napięcia coś się wysypało w pamięci ustawień. A jak nie będzie chciała się zaprogramować to pewnie wysypał się sterownik.
  • Poziom 10  
    Somfy dexxo pro przestał działać uszkodzony Nie napisałem że wczoraj oczywiście już zrobiłem przywracanie do ustawień fabrycznych od nowa zaprogramowałem piloty, ustawiłem pozycję początkowa i końcowa bramy .

Na wyświetlaczu po włączeniu do zasilania wyświetla numer "51" lub "S1" nie pamiętam czy tak było wcześniej. Jeśli to S1 oznaczałoby oczekiwanie na programowanie hmmm nie zapamiętywałby ustawień?

Zepsuty sterownik jakaś opcja naprawy ?

Ktoś z forum może się podejmuje kogoś poleca ?

Czy wymiana całej płyty ? Somfy dexxo pro przestał działać uszkodzony Somfy dexxo pro przestał działać uszkodzony Somfy dexxo pro przestał działać uszkodzony Somfy dexxo pro przestał działać uszkodzony Somfy dexxo pro przestał działać uszkodzony Somfy dexxo pro przestał działać uszkodzony Somfy dexxo pro przestał działać uszkodzony Somfy dexxo pro przestał działać uszkodzony Somfy dexxo pro przestał działać uszkodzony
  • Poziom 26  
    S1 Tryb do bramy uchylnej lub segmentowej
    Naciśnięcie „SET” dłużej niż 2 sekundy uruchamia tryb uczenia AUTOSET
    Naciskanie „+” lub „-„ przełącza pomiędzy S0 i S1

Jak robiony był cały tryb programowania po ustawieniach fabrycznych i wszystko się zapisuje to może nie zapamiętuje tych ustawień.
    (wygląda jak by uruchamiał się w trybie wyboru rodzaju bramy)
  • Poziom 10  
    Pewnie nie zapamiętuje jakieś sugestie do zdiagnozowania lub naprawy ?
  • Poziom 10  
    Sterownik po kilku dniach odpalił i działa poprawnie