Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Somfy Dexxo pro 1000 RTS - gubi ustawienia krańcowe

p_flori 18 Nov 2018 08:51 1380 3
    p_flori
    Level 11  
    napęd od jakiegoś czasu nie może domknąć bramy. Po wykonaniu autotestu brama chodzi 1- 2 dni, po czym zdecydowanie gubi krańcówkę -dolną, dojeżdża do końca w dół i po dotknięciu podłogi - odbija tak jakby trafiła na przeszkodę i jedzie do góry - gdzie po przekroczeniu krańcówki górnej drze na siłę - mało listwy nie zerwie aż zadziała przeciążeniówka. Przestawianie czułości wykrycia przeszkody nic nie daje - 2-3 dni jest OK potem znów to samo. Wyważenie bramy jest dość przyzwoite łatwo ją otworzyć i zamknąć ręcznie. Błędów w sterowniku brak.
    Jordan87
    Level 14  
    Hej

Udało ci sie rozwiązać problem? U kuzyna jest dokładnie taki sam problem.
    Jordan87
    Level 14  
    U kuzyna pomogło naciągnięcie sprężyny, zauważyłem że przy ręcznym otwieraniu trzeba było użyć sporo siły aby ją unieść.
    Już od dwóch miesięcy brama działa jak marzenie :)
    p_flori
    Level 11  
    nie rozwiązałem problemu. Dodatkowo zauważyłem, że brama po kilku tyg nie dojeżdża do dołu i robi się kłopot bo bramą steruje alarm, a gdy nie załączy kontakrtrona u dołu traktuje jak naruszenie wejścia. brame otwieram zdalnie przy pomocy Satela - zwłaszcza jak coś kurier przywozi. potem jak uzbrajam alarm - niedomknięty kontaktron to uniemożliwia.