Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Peugeot 407 2.2 Wtryskiwacz, wymiana. Wypadanie zapłonów

Marcin2345666 22 Sep 2019 20:19 2763 3
 • #1
  Marcin2345666
  Level 4  
  Witam przymierzam się do wymiany wtryskiwacza w moim Peugeot 407 2.2 benzyna z 2004 roku. Zadzwoniłem do znajomego mechanika który powiedział mi że kolejność wtryskiwaczy jest istotna gdyż każdy z wtryskiwaczy jest przystosowany do danego cylindra. czyli jeśli padł mi pierwszy wtryskiwacz od rozrządu podbija zmieniając go z innego samochodu też muszę wykręcić pierwszy od rozrządu. co natomiast jeśli zamawiam wtryskiwacz czy muszę podać numer wtryskiwacza ?
 • #2
  decybel91
  Level 42  
  Jest jest to 2.2 benzyna to nie ma to znaczenia. Wszystkie cztery wtryskiwacze są identyczne i można je dowolnie wymienić.
 • #3
  piachu1994
  Level 38  
  Obojętnie, który zamówisz i założysz to będzie działać. Natomiast musisz mieć identyczny jeśli chodzi o numery fabryczne/producenta.
 • #4
  keychi
  Level 18  
  Zmień mechanika. Wtryskiwacze muszą mieć "identyczne parametry". Wypadanie zapłonów w tym przypadku, jest ponieważ, jeden wtrysk przelewa paliwem silnik lub też niedomaga na tym cylindrze. Wykręcenie świecy dużo powie o tym co się dzieje w danym cylindrze. Za dużo paliwa - świeca czarna jak smoła, za mało paliwa będzie bardzo jasna (być może być i biała) oznacza za mało paliwa, za dużo powietrza.

  Do czego dążę. Jeżeli mechanik nie podłączył komputera, a podszedł do tematu organoleptycznie - zmień mechanika.