Witajcie.
Sprawa wadliwych DSP w sprzęcie audio przez wielu z Was zapewne jest dobrze znana i opisywana w wielu wątkach. Chciałbym jednak zadać pytanie na temat Waszego doświadczenia z wymianą tego typu układów, a są to najczęściej układy BGA.
W temacie poruszyłem typ układu stosowanego w sprzęcie Onkyo (przynajmniej w serii TX-NR xxx), którego zamiennik można kupić w dość dobrej cenie na aliexpress:
https://pl.aliexpress.com/item/33003497129.html?spm=a2g0s.8937460.0.0.5d822e0eydBvKq
opinii jest sporo i to same pozytywne, więc wszystko wskazuje na to, że źródło może być dobre.
Jak radzicie sobie z wymianą takiego układu? Jakie jest Wasze prywatne doświadczenie w dziedzinie lutowania BGA? Na ile skutecznie udaje się Wam wymienić taki układ? Czy w swoich metodach stosujecie wstępne podgrzewanie PCB a może żeby skutecznie przylutować układ nie trzeba tego robić.. podzielcie się swoimi doświadczeniami w lutowaniu BGA.
Sprawa wadliwych DSP w sprzęcie audio przez wielu z Was zapewne jest dobrze znana i opisywana w wielu wątkach. Chciałbym jednak zadać pytanie na temat Waszego doświadczenia z wymianą tego typu układów, a są to najczęściej układy BGA.
W temacie poruszyłem typ układu stosowanego w sprzęcie Onkyo (przynajmniej w serii TX-NR xxx), którego zamiennik można kupić w dość dobrej cenie na aliexpress:
https://pl.aliexpress.com/item/33003497129.html?spm=a2g0s.8937460.0.0.5d822e0eydBvKq
opinii jest sporo i to same pozytywne, więc wszystko wskazuje na to, że źródło może być dobre.
Jak radzicie sobie z wymianą takiego układu? Jakie jest Wasze prywatne doświadczenie w dziedzinie lutowania BGA? Na ile skutecznie udaje się Wam wymienić taki układ? Czy w swoich metodach stosujecie wstępne podgrzewanie PCB a może żeby skutecznie przylutować układ nie trzeba tego robić.. podzielcie się swoimi doświadczeniami w lutowaniu BGA.