Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Zmywarka Bosch SPI50E35EU - Zmywarka raz działa, raz nie.

07 Paź 2019 23:13 252 5
  • Poziom 19  
    Wymieniłem w zmywarce panel górny i moduł, z takiej samej zmywarki. Poprzedni moduł padł, przez przechylenie zmywarki na prawą stronę w celu wylania wody, przynajmniej były takie sugestie.

Miała przeciek z pompy, naprawiłem. Rano włączam i działa, myje bez problemu. Włączyłem Vario Speed i pompa myjąca buczy. Podmieniłem uzwojenie z innej pompy, ruszyła i myła. Włączam wieczorem, znów opcja Vario Speed. Wyrzuca wodę, włącza pompę myjąca, pompa chwilę działa i na tym cisza. Kolejny wyrzut wody, potem słyszę, że pompa myjąca buczy i dalej stoi i nic nie robi. Na pewno nie ma ciała obcego w pompie, bo przy kolejnym uruchomieniu programu działa.

Po uruchomieniu pompy powinna dać napięcie na Aquastop, ale nie daje. Przy drugim uruchomieniu buczy i nie ruszy. Moduł, zimny lut czy co jej dolega?

• Poziom 39  
    Musisz podać dokładny model zmywarki łącznie z dwoma cyframi po znaku /xx.
    Musi być zachowana kompatybilność programowa - podaj też dokładny model zmywarki dawcy.
    W obrębie jednego modelu jest sporo modyfikacji technicznych.
    Po drugie stary moduł można naprawić i na jego podstawie zlokalizować uszkodzenia w zmywarce.

Teraz tak naprawdę trudno określić Twoje działania. Zamieniasz elementy z jednego urządzenia do drugiego
    nie mając pewności czy aby dawcy części są sprawne. To co działa w jednej zmywarce, nie zawsze musi działać w drugiej.

W obrębie modelu SPI50E35EU jest 7 modyfikacji z czego np. 2 różne moduły z różną wersją oprogramowania:
    00655467, 00659094.
  • Poziom 19  
    Dawcą był model SPS53E02EU01 i nie był to wybór przypadkowy. Wcześniej rozmawiałem z kolegą który dość długo zajmuje się naprawą zmywarek. Jeśli nie taki sam model, to miałem zwrócić uwagę na trzy rzeczy. Taki sam panel górny, do tego moduł i zmywarka dawca miała mieć taki sam płaszcz wodny jak moja, czyli duży.

Wracając do tematu, zmywarka dziś rano działała bez zarzutu na wszystkich programach. Ten typ podobno tak ma i potrafi nawet 5 minut na początku nic nie robić, robiąc coś. Jeszcze ją protestuje i napiszę czy tak faktycznie jest, o ile znów będzie na początku stała.

• Poziom 39  
    SPS53E02EU01 - 00655467 - to pierwsza niewiadoma (dane dawcy) a model Twojej zmywarki?
  • Poziom 19  
    W tytule postu jest model SPI50E35EU
  • Poziom 19  
    Po wymianie panelu i modułu, zmywarka działa jak należy.