A czy te GD20/25 są sprawne ? Kojarzę też takie kolumny, w których siedzą podobne głośniki, na GD20 jest taka duża kopułka przeciwpyłowa... Nie widziałem tych kolumn od środka niestety ale opis pasuje. I dźwięk wydobywający się z nich rzeczywiście nie jest zbyt ładny. Coś pomieszane ze średnimi, bas raczej wysoki (GD tłumaczyłby to). Wymiana na GDN20/40 poprawi bas ale średnie się raczej nie poprawią. Zakładając, że mówimy o tych samych zestawach (zdejmowana maskownica, kratki na średnio-wysoko i wysokotonówce). Ja bym się zastanawiał nad wymianą niskotonowych i średnio-wysokotonowych głośników, ale poprawianie producenta to nie taka łatwa sprawa. Może jednak kupno innych zestawów ? Trochę dołożyć i coś się znajdzie.