logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Wybór głośników szerokopasmowych 20 cm, 8 Ohm - jakie modele polecacie?

topawsi 20 Wrz 2005 01:02 1478 15
REKLAMA
  • #1 1833134
    topawsi
    Poziom 10  
    Posty: 23
    poszukuję głośników szerokopasmowych o rozmiarze 20 cm i 8 Ohm. co kupić ? Pozdro.
  • REKLAMA
  • #2 1833169
    Mademan
    Poziom 13  
    Posty: 98
    Pomógł: 4
    Ocena: 6
    ARZ 6608 za 25zł ma średnice zewnętrzną 20cm
    http://www.empire.com.pl/TVM-ACOUSTICS/sredniotonowy/arz-6608.htm

    Za taką cenę nie ma lepszej szerokopasmówki, tylko może być problem z firmą Empire bo mają chyba jakieś problemy ostatnio i nie odpowiadają na większość pytań i zamówień ale kupowałem tam jakieś 2 miesiące temu i wszystko było cacy.
  • #4 1833451
    kodzin tm
    Poziom 13  
    Posty: 139
    Pomógł: 1
    Ocena: 6
    mam dokladnie ten sam problem co topawsi tyle ze ja potrzebuje 12" tanio, czysto i glosno (chyba nierealne)
  • REKLAMA
  • #6 1833761
    topawsi
    Poziom 10  
    Posty: 23
    wymieniam głośniki przy kolumnach od wieży. w jednej kolumnie jest 2x wysokotonowy i 1x szerokopasmowy.

    Dodano po 16 [minuty]:

    Ten co muszę wymienić ma symbol GD 20/25 8 0hm. A dwa pozostałe
    GDW 9/15/6 i GDW 6/40/9. Mogłem się pomylić bo napisy są starte i zalane klejem.

    Dodano po 1 [minuty]:

    Ten co muszę wymienić ma symbol GD 20/25 8 0hm. A dwa pozostałe
    GDW 9/15/6 i GDW 6/40/9. Mogłem się pomylić bo napisy są starte i zalane klejem.
  • #7 1833833
    toadi
    Poziom 36  
    Posty: 2846
    Pomógł: 315
    Ocena: 62
    zestaw pewno jest tak jak napisales tylko GDW 5/60/9
    jezeli zmierzylbys obudowe to bym ci powiedzial czy bedzie pasowal tam GDN20/40 tonsila co prawda drozszy od tesli arz ale basu bedzie zdecydowanie wiecej chyba ze tesle 20cm ARN 200

    Tamten link do tych 30/150 byl dla => kodzin tm
  • #8 1833890
    topawsi
    Poziom 10  
    Posty: 23
    wymiary: szerokość-26, głębokość- 21,wysokość-44

    Dodano po 1 [minuty]:

    a jak wstawie niskotonowy to co będzie ze średnimi tonami?

    Dodano po 15 [minuty]:

    przy tych wysokotonowych są jakies oporniki 250V MKT 2,2 M i 0,47 M MKT 250
  • REKLAMA
  • Pomocny post
    #9 1834097
    toadi
    Poziom 36  
    Posty: 2846
    Pomógł: 315
    Ocena: 62
    wiec tak konstrukcja tej kolumny bardzo mi przypomina kolumne tonsila w ktorej byly wlasnie GDN 20/40 GDW9/15 i GDW 5/40 obudowa miala niecale 20L takie czarne nie duze z czarna szmata na przodzie niesciagana dlatego proponuje wsadzic tam 20/40 albo cos podobnego GDN20/40 przenosi rownie dobrze srednie co GD20/25 a za to duzo lepiej basy kolumna ta o ktorej pisze miala smiesznie podzial zrobiony bo na 3 kilo i na 8 kilo ale grala dosc dobrze w calym pasmie mysle ze GDN20/40 mimo ze obudowa ma okolo 16L sprawdza sie dobrze jak za drogie (sztuka ok 65zł ) jak za drogo to arn200 ( http://www.empire.com.pl/TVM-ACOUSTICS/niskotonowy/arn-200-05-8.htm ) 2 x tanszy ale za to z 3-4 dB mniejsza efektywnosc
  • #10 1834252
    topawsi
    Poziom 10  
    Posty: 23
    a jak wsadzę GDN 20/60 LUB 20/80 TO PRZESADZĘ??
  • #11 1834263
    toadi
    Poziom 36  
    Posty: 2846
    Pomógł: 315
    Ocena: 62
    tamte lubia wieksze obudowy poza tym nie wyrobia te gwizdki tak wiec raczej przesadzisz
  • #12 1834278
    topawsi
    Poziom 10  
    Posty: 23
    tych pozostałych nie wymieniać??
    a co do ceny to mogę wydać do 250 zł jeśli oczywiście jest sens.
    jeżeli to pomoże to wzmacniacz jest sanyo DC-X300 60W 8 Ohm.

    Dodano po 3 [minuty]:

    a czy w ogóle to usłyszę różnicę? bo ja wymieniam tylko dlatego żeby lepiej grało.
  • #13 1834339
    Ptolek
    Poziom 36  
    Posty: 3224
    Pomógł: 318
    Ocena: 271
    A czy te GD20/25 są sprawne ? Kojarzę też takie kolumny, w których siedzą podobne głośniki, na GD20 jest taka duża kopułka przeciwpyłowa... Nie widziałem tych kolumn od środka niestety ale opis pasuje. I dźwięk wydobywający się z nich rzeczywiście nie jest zbyt ładny. Coś pomieszane ze średnimi, bas raczej wysoki (GD tłumaczyłby to). Wymiana na GDN20/40 poprawi bas ale średnie się raczej nie poprawią. Zakładając, że mówimy o tych samych zestawach (zdejmowana maskownica, kratki na średnio-wysoko i wysokotonówce). Ja bym się zastanawiał nad wymianą niskotonowych i średnio-wysokotonowych głośników, ale poprawianie producenta to nie taka łatwa sprawa. Może jednak kupno innych zestawów ? Trochę dołożyć i coś się znajdzie.
  • #14 1834346
    topawsi
    Poziom 10  
    Posty: 23
    dokładnie maskownica z materiału i ktatki na wysokich tonach.

    Dodano po 1 [minuty]:

    tak są sprawne. a czy ten wzmacniacz poradzi coś więcej?

    Dodano po 2 [minuty]:

    i osłona na tym Gd też jest ale już bez krakti. Pewnie o tym właśnie myślisz
  • REKLAMA
  • #15 1834854
    kodzin tm
    Poziom 13  
    Posty: 139
    Pomógł: 1
    Ocena: 6
    ciekawa oferta chyba sie zastanowie tylko czy mam tyle kasy
  • #16 1834946
    topawsi
    Poziom 10  
    Posty: 23
    jutro jade kupić te tonsilki GDN 20/40 i napisze jak grają u mnie.

Podsumowanie tematu

✨ Poszukiwano głośników szerokopasmowych o średnicy 20 cm i impedancji 8 Ohm do wymiany w kolumnach wieży. Polecano model ARZ 6608 jako tani i dobry wybór, jednak z uwagą na problemy z dostawcą Empire. Alternatywnie wskazywano głośniki Tonsil GDN 20/40, które oferują lepsze brzmienie basów i średnich tonów, choć są droższe (około 65 zł/szt.). Tańszą opcją jest ARN 200 z Empire, o nieco niższej efektywności. Dyskutowano o dopasowaniu głośników do obudowy o wymiarach około 26x21x44 cm i pojemności około 16-20 litrów. Wymiana tylko szerokopasmowego głośnika może nie poprawić znacząco jakości dźwięku, sugerowano rozważenie wymiany także niskotonowych i średnio-wysokotonowych. Wzmacniacz Sanyo DC-X300 60W 8 Ohm powinien poradzić sobie z proponowanymi głośnikami. Wskazano, że głośniki GDN 20/60 lub 20/80 mogą być przesadą ze względu na wymagania większych obudów i ograniczenia przetworników wysokotonowych. Autor planował zakup Tonsil GDN 20/40 i test odsłuchowy.
REKLAMA