Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Buderus GB172-24T50 i Salus 091flrf. Jak podłączyć?

13 Paź 2019 16:28 294 6
  • Poziom 9  
    Witam serdecznie. Jest to mój pierwszy post. Mianowicie. Mam piec Buderus GB172-24T50. Zakupiłem do niego sterownik Salus 091flrf. Może mi ktoś wytłumaczyć gdzie mam podłączyć do pieca ten sterownik? Ściągnąłem klapkę jak w instrukcji tylko nie wiem w które gniazdo wpiąć kabelki.
    Pozdrawiam
    [3.12.2020, webinar] Zagadnienia pomiarowe w nowoczesnej inżynierii materiałowej. Zarejestruj się
  • Poziom 25  
    Podłącz pod złącze opisane w instrukcji jako styk beznapięciowy (załącz rozłącz)
    Chyba to będzie pierwsze przyłącze od lewej
  • Poziom 9  
    Chodzi o to że już wiem w które. (mam to zmostkowany) ale na gnieździe mam oznaczenie 1 i 2 a na salusie L i N. Który pod który?
  • Pomocny post
    Poziom 26  
    Buderus GB172-24T50 i Salus 091flrf. Jak podłączyć?
    Piechu9 napisał:
    Chodzi o to że już wiem w które. (mam to zmostkowany) ale na gnieździe mam oznaczenie 1 i 2 a na salusie L i N. Który pod który?

Salus bezprzewodowy, tak?
    LiN to zasilanie i tam wpinasz przewód zasilający 230V a obok powinien być styk NO i COM i tam wpinasz kocioł. To pierwsze na schemacie.
  • Poziom 9  
    Dokładnie bezprzewodowy. Z pamięci powiedziałem L i N. A jest com i No. I te com i no muszę wpiac w kostkę z oznaczeniem 1 i 2. Czy to jest bez znaczenia że com wepne pod 1 a no pod 2? Czy jak to wpinam?
  • Pomocny post
    Poziom 26  
    Piechu9 napisał:
    Dokładnie bezprzewodowy. Z pamięci powiedziałem L i N. A jest com i No. I te com i no muszę wpiac w kostkę z oznaczeniem 1 i 2. Czy to jest bez znaczenia że com wepne pod 1 a no pod 2? Czy jak to wpinam?

Nie znam Buderusa ale jeśli styki 1 i 2 służą do podpięcia termostatu włącz/wyłącz (np Salus) to nie ma znaczenia jak wepniesz przewody.
  • Poziom 9  
    Wystarczy podłączyć do pierwszej z lewej kostki bez różnicy com do 1 czy No do 1. Wszystko działa

Dziękuję