Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Buderus GB172-24 T50 - sterownik salus 091FLRF a zworka

Robson_CK 11 Sty 2016 19:35 1077 2
  • #1 11 Sty 2016 19:35
    Robson_CK
    Poziom 8  

Witam
    Posiadam piec Buderus Logamax Plus GB172-24 T50, kupiłem sterownik Salus 091FLRF, wpiąłem przewody zgodnie z instrukcją w beznapięciowe przyłącze w którym była włożona zworka. W instrukcji przyłącze ma opis:

"Regulator temperatury załącz/wyłącz, beznapięciowy".

Wszystko działa jak należy jednak zainteresowała mnie kolejna zworka w przyłączu które ma opis:

"Przyłącze zewnętrznego zestyku przełączającego bezpotencjałowego, np: ogranicznika temperatury dla ogrzewania podłogowego(w stanie przy dostawie zmostkowany)"

Czy ta zworka też powinna być usunięta przy korzystaniu z regulatora który mam?

pozdrawiam
    Robert

1 2
  • #2 11 Sty 2016 21:22
    kasprzyk
    Specjalista elektryk

To jest wejście dla ogranicznika temperatury, czyli np. czujnik zabezpieczający przed przegrzaniem podłogi lub inny, nie regulacja pracy kotła.

0
  • #3 14 Lut 2018 21:44
    dise
    Poziom 9  

Witajcie, w sumie bardzo dziwne jest to zabezpieczenie. Chciałbym go wykorzystać i mam pewne wątpliwości ... mianowicie.
    Piec Buderus GB172-24 T50 + Sterownik RC35. Do tego chcę dołożyć kominek z płaszczem wodnym ( wymiennik płytowy).
    Czy jak wysteruję ze sterownika kominkowego ( jeśli temp wody na kominku > 60st. , otwarcie styku ) to czy wyłączy się cały piec ? CO + CWU ?

Bardzo chciałbym by Buderus zawsze grzał CWU a tylko jak dostanie ciepłą wodę z kominka .. by wyłączał grzanie .. jest to do zrobienia ?

0