Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Podłączenia termostat SALUS 091FLRF do pieca Buderus

projectorhack 17 Lis 2014 14:02 1677 2
  • #1 17 Lis 2014 14:02
    projectorhack
    Poziom 2  

Witam serdecznie. Mam do podłączenia termostat SALUS 091FLRF do pieca Buderus Logamax U022. Rozumiem, że skoro w piecu mam przyłącza Ns, Ls, Lr (te 2 ostatnie połączone zworką) to piec wymaga przekazania napięcia (widać to jako wariant poniżej pokazany przez dee90jaya na schemacie https://www.elektroda.pl/rtvforum/files-rtvforum/thumbs/schemat_9b9222f.jpg z instrukcji podłączenia regulatora).Oczywiście trzymam się L i N w gniazdku. Czy gdyby regulator wymagałby styku beznapięciowego na 100% styki byłyby oznaczone jako NO i COM?. Nie chcę spalić regulatora ani uszkodzić pieca. Po wyciągnięciu zworki regulator (z przyłącza COM) podłączam do Ls czy Lr?

Nie jestem pewien jak zinterpretować (brak specjalistycznej wiedzy) końcówki na piecu zgodnie z instrukcją pieca wyglądają tak (post 21 na tej stronie-przepraszam ale nie mogę wklejać linków): https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=12790759#12790759

Będę bardzo wdzięczny za pomoc w postaci potwierdzenia przez kogoś zaawansowanego w tym temacie. Samo podłączenie jest przecież bardzo proste ale potrzebuję potwierdzenia czy dobry wariant połączenia wybrałem. Może i napisałem w sposób dość zagmatwany ale sądzę, że jest to tylko kwestia wyboru sposobu podłączenia z tego schematu (mniemam, że wariant poniższy jest prawidłowy). Niezbędna mi jest jeszcze informacja do którego (Ls czy Lr podłączam regulator)

Pozdrawiam serdecznie z góry

Wydzielono z innego tematu.
    [Akrzy]

0 2
  • #2 17 Lis 2014 23:13
    marcin_passatB4
    Poziom 10  

A czytałeś instrukcje obsługi Salusa? Mam wrażenie ze chyba niee ;)

0
  • #3 18 Lis 2014 12:26
    projectorhack
    Poziom 2  

Oczywiście, że czytałem. Inna rzecz, co mi dało przeczytanie tej instrukcji...Gdybym był elektrykiem, nie napisałbym tu :) Sprawa rozwiązała się dzisiaj. Stawiałem na połączenie wg schematu na dole (ze schematu), ponieważ na piecu są wyjścia N, Lr i Ls. Elektryk , który przypadkowo znalazł się u mnie i zmieniał na klatce skrzynkę bezpieczników, pomógł mi skutecznie :) Okazało się, że piec ma styki beznapięciowe i podłącza się wg. schematu na górze strony (podanego w linku). W Ls i Lr wpina się styki COM i NO (spod regulatora) a L i N podłącza się do gniazda i tyle (byle odpowiednio). Można więc powiedzieć, że oznaczenia na piecu wprowadzają nieco błąd, w każdym razie takiego laika jak ja :) Regulator działa poprawnie. Temat do zamknięcia.

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo