Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Onkyo CR-N765 - szukam schematu lub instrukcji serwisowej

wiatr1 20 Oct 2019 16:25 756 3
    wiatr1
    Level 11  
    Poszukuję schematu lub instrukcji serwisowej miniwieży Onkyo CR-N765.

Przeszukałem już net i niestety nigdzie nie znalazłem.
    W sieci dostępna jest SM do Onkyo CR-N755, niektóre moduły się zgadzają, ale niestety model CR-N765 ma już inne moduły ASP, DSP, NET.

Mam ją do naprawy - nic nie działało.
    Po wymianie bezpiecznika w zasilaczu Onkyo ożył, już wszystko wyświetla, wszystkie funkcje przełączania działają - niestety jest brak dźwięku.
    Końcówka mocy i wzmacniacz słuchawkowy sprawdziłem i są sprawne.
    Procesor DSP odpowiada w menu serwisowym, moduł ASP teraz do sprawdzenia ale bez schematu ciężko.

Jeśli ktoś mógłby udostępnić SM dla Onkyo CR-N765 to z góry dziękuję.
    dobrykamil
    Level 16  
    1. A sprawdzałeś wejścia analogowe w trybie Direct?
    2. Zasilanie dla Q4016 (z instrukcji od 755) ?
    3. Czy pojawiają się sygnały na liniach VOL_DATA i VOL_CLK dla Q4016 podczas zmiany głośności i zmiany wejść?
    4. Funkcje sieciowe i USB działają?
    wiatr1
    Level 11  
    @dobrykamil
    Dzięki za chęć pomocy - odpowiadając na twoje pytania
    Tak jak pisałem Onkyo CR-N765 ma inne moduły niż CR-N755, moduł ASP nie ma Q4016 (R2S15211FP), bo za multi-przełącznik audio robi Q4001 (NJU72340AF) a Q4002 (NJW1194) za korektor dźwięku niskie wysokie.

Sukcesywnie posiłkując się Datasheetami IC i analizą druku modułu, bo brak schematu całości, puściłem sygnał na końcówkę mocy z każdego toru audio (tuner, usb, net, wejścia Line) obsługiwanego przez Onkyo omijając Q4001 (NJU72340AF) i audio wszędzie działa.
    Sprawdziłem też Q4002 (NJW1194) audio przechodzi.
    Wychodzi na to że padł INPUT SELECTOR audio Q4001 (NJU72340AF) już go zamówiłem, jak przyjdzie to go przelutuje.

Wracając do serwisówki Onkyo CR-N765, jeśli ktoś ma to proszę o udostępnienie.
    wiatr1
    Level 11  
    foto1 - Onkyo CR-N765 moduł ASP ,

foto2 - moduł przygotowany w oczekiwaniu na INPUT SELECTOR Q4001 NJU72340AF

Onkyo CR-N765 - szukam schematu lub instrukcji serwisowej Onkyo CR-N765 - szukam schematu lub instrukcji serwisowej