Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Cyfrowy Polsat - Brak sygnału.

23 Oct 2019 19:35 921 13
 • Level 11  
  Witajcie. Tydzień temu ustawiałem antenę dla nc+ i udało mi się. Posiadam miernik z wyborem satelit i transponderów. Na nc+ szukałem na transponderze 11508. Dziś chciałem pomóc w ustawieniu anteny cyfrowego Polsatu. Z tego co mi wiadomo Hotbird jest Hotbird i szukałem sygnału na parametrach 11508 - udało mi się wyciągnąć 70% . Niestety w dekoderze Polsatu moc 0 jakość 0...i sprawdzałem na mierniku już w domu więc kabel jest ok. Zadzwoniłem do cyfrowego Polsatu i gość powiedział że miernik pokazuje tylko jeden transponder a dekoder działa na wielu.... Sprawdziłem na mierniku transponder Polsatu 11158 i wychodzi 0 jakości... W czym może być problem ? Czy w dekoderze nie powinna być przynajmniej moc ?
 • Level 21  
  szymkowiak1 wrote:
  W czym może być problem ?

  W braku wiedzy.
  A telefon do polsatu to nie panaceum. Dla mnie to radocha, jak każą kręcić anteną.
  Ucz, się ucz i szukaj takich transponderów co działają ino z HB.
 • Network and Internet specialist
  To,że mernik pokazuje poziom, a nie pokazuje jakości świadczyć może, że nie ustawiłeś anteny na HotBirda, tylko na innego satelitę.

  LO jest ustawione dobrze?

  Konwerter single?

  Dekoder nie pokaże poziomu bez zasynchronizowania się do sygnału.
 • Level 11  
  Jest na hotbirda bo tak mam wybrane w mierniku . Popatrz na tym transponderze tvn wszystko jest ok. A jak zmienie na transponder Polsatu to brak jakości . Cyfrowy Polsat - Brak sygnału.
 • Network and Internet specialist
  To znaczy, że albo konwerter jest uszkodzony, albo twój miernik źle wybrał pasmo lub polaryzację dla transpondera polsatowskiego. O ile to miernik wybiera pasmo / polaryzację / transponder a nie odbiornik.
 • Level 43  
  To, że miernik masz ustawiony na Hotbirda nie znaczy, że go złapałeś. Jak będzie właściwy SAT to pojawi się i siła i jakość. Szukaj dalej czaszą. Jaki masz konwerter?
 • Level 11  
  No dobrze ale chyba skoro znalazłem na mierniku transponder TVN i była jakość to i na transponderze Polsatu winna być jakość z miejsca. Przecież to ta sama satelita
 • Level 43  
  Na innych satelitach też są transpondery zbliżone do częstotliwości 11508.
  Zobacz na 11449, 11393, . Aby być pewnym muszą wszystkie zadziałać a miernik musi mieć wprowadzone właściwe parametry transpondera..
 • Level 11  
  To już dużo mi mówi. Wyżej podałem zdjęcia miernika. Są tam jeszcze inne parametry - ma zostać tak jest ? A może polecisz jakiś miernik który uniknie takich błędów i pokaże ten prawdziwy transponder - tak na przyszłość ?
 • Level 11  
  W edycji transpondera nie mam tyłu parametrów do wpisywania mam tylko to: Cyfrowy Polsat - Brak sygnału.

  Nie wiem - może nie potrafię go obsłużyć chociaż to proste urządzenie. Ale żałuję że kupiłem to g***no
 • Level 43  
  Może ustawia np. FEC automatycznie albo gdzieś ma aby ustawić to na auto.
  W każdym razie wiesz o co chodzi i jak jest właściwy satelita to na wszystkich wybranych, np. 11449, 11393, 11488, 11508, 11158 musi być siła i jakość.
 • Level 38  
  szymkowiak1 wrote:
  Nie wiem - może nie potrafię go obsłużyć chociaż to proste urządzenie. Ale żałuję że kupiłem to g***no

  Każde urządzenie pomiarowe trzeba skonfigurować pod swoje potrzeby. Dotyczy to także tych droższych i bardziej skomplikowanych mierników. Ten mały wskaźnik równieź ma taką możliwość.
  Quote:
  Jeśli chcesz zmodyfikować parametry, przesuń kursor w górę „UP” lub w dół
  „DOWN” do wybranego parametru, wciśnij przycisk „OK” aby potwierdzić wybór, naciśnij lewo „LEFT” lub prawo „RIGHT”, aby wybrać cyfrę, która chcesz edytować,
  następnie naciśnij przycisk, góra „UP” lub dół „DOWN”, aby zmienić numer (0 do 9).

  Instrukcja obsługi Opticum OPS-4
  A tak na marginesie - większości "polskich" transponderów na HB nie musisz edytować, bo mają taki sam SR (27500) i FEC (3/4). Zmieniasz tylko częstotliwość i polaryzację.
 • Level 11  
  Jeszcze w edycji satelity mam takie opcje : Cyfrowy Polsat - Brak sygnału.