Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Bizhub C253 - białe paski na wydrukach

02 Lis 2019 21:50 285 15
  • Poziom 4  
    Cześć wszystkim!
    Na początku zaznaczę że jestem tutaj nowy i nie umiałem dodać tego do innej kategorii za co bardzo przepraszam.

Ale do rzeczy, niedawno dostałem od kolegi wyżej wymienioną drukarkę. Od początku na wydrukach pojawiały się takie paski jak na załączonym zdjęciu, paski są tylko na kolorze czarnym i są zawsze w tym samym miejscu. Nie wiem co może być przyczyną, ponieważ nie znam historii tej drukarki. Z góry bardzo dziękuję za wszelką pomoc, pozdrawiam.
    Bizhub C253 - białe paski na wydrukachIMG_201911...212737.jpg Download (4.66 MB) Bizhub C253 - białe paski na wydrukachIMG_201911...212527.jpg Download (4.2 MB) Bizhub C253 - białe paski na wydrukachIMG_201911...212537.jpg Download (4.13 MB)
  • Pomocny post
    Specjalista - kserokopiarki
    Prawdopodobnie paprochy na laserze K. Trzeba użyć wyciora z przedniej pokrywy żeby przeczyścić szybkę lasera.

C.
  • Poziom 4  
    copyman napisał:
    Prawdopodobnie paprochy na laserze K. Trzeba użyć wyciora z przedniej pokrywy żeby przeczyścić szybkę lasera.

C.

A w które otwory wkłada się ten czyścik? Wiem że może głupie te moje pytania, ale pierwszy raz mam styczność z takim sprzętem.
  • Pomocny post
    Poziom 12  
    Zaznaczony wycior wkładasz gąbką w dół w okienko odpowiedniego koloru. Zaznaczyłem strzałką ale dla koloru czerwonego. Dla czarnego jest pod bębnem czarnym

Bizhub C253 - białe paski na wydrukach
  • Poziom 12  
    To tylko znaczy, że na pewno coś na laserze siedzi. Może być bardzo brudny i roztarłeś brud po szybie, albo czyścik już jest słaby. Jak są pasy białe to też może być coś nie tak w developingu ( w tej maszynie w zespole bębna), ale wtedy czyszczenie czyścikiem nic nie zmienia.

EDIT:
    Na wydruku czarno białym widać (o ile dobrze widzę) ewidentnie blade ślady, że brakuje developera. Te białe plamy (przebłyski) na skos kartki.
  • Poziom 4  
    A mógłbym ten czyścik lekko pomoczyć i spróbować wytrzeć ten brud czy coś może się uszkodzić?

Dodano po 28 [minuty]:

A jak jednak coś z deweloperem to cały czarny unit do wymiany?
  • Poziom 12  
    Uszkodzić nie (typu elektronika czy coś) bo Ty wycierasz tak na prawdę szybkę pod którą jest laser itp. Ale możesz rozetrzeć brud bardziej.
    Co do developera to wg mnie cały Unit do wymiany wtedy. Niektórzy regenerują albo kupują zamienniki. Kolorowych cena jest bardzo wysoka, ale czarny kupowałbym nowy oryginał jeżeli chcesz popracować na tej maszynie. Nowy oryginalny unit zazwyczaj robi więcej kopii niż producent zaleca.
  • Poziom 13  
    Ja obstawiam że na nożu wywoływaczki masz spieki tonera albo jakieś paprochy i nie kryje w tym miejscu developerem tak jak kolega Filem pisał. Trzeba wyciągnąć moduł bębna czarny , rozdzielić go na pół i wyczyścić developing.
  • Poziom 12  
    Gdyby tylko białe pasy były to zgadzam się, będzie to dobrze widoczne po wypuszczeniu Testu - Gradiacji z menu serwisowego. Ale tutaj widzę też skośne białe prześwity, które oznaczają po prostu braki developera.
  • Poziom 4  
    Aktualnie sprawa wygląda tak - po ponownym czyszczeniu wilgotnym czyścikiem na obrazie jest trochę mniej szumów, zniknął też ten pasek biały po lewej. Jednakże ten który był od samego początku (po prawej) jest dalej.

Dodano po 12 [minuty]:

Tak wyglądają te testy gradacji (chyba o te chodziło) oprócz tego że na czarnym jest ten duży pasek to na innych kolorach też są jakby szumy.
  • Poziom 12  
    Coś na wałku magnetycznym czarnego developingu i trochę brak developera. Może uda Ci się wyczyścić jak rozbierzesz.
  • Specjalista - kserokopiarki
    Zanim rozbierzesz to sprawdź powierzchnie wałka magnetycznego . Będzie go widać obok tego zielonego (bębna) . Jeżeli na jego powierzchni są białe paski w tych miejscach jak na wydruku to sprawa jest jasna. Możesz spróbować usunąć paprochy spod listwy nakładającej deweloper ale musisz zrobić to z wyczuciem . Rozbiórka modułu na 2 części nie powinna być problemem. Musisz tylko zwrócić uwagę żeby nie uszkodzić powierzchni bębna. Każde zadrapanie jest NIEODWRACALNE ! Zwróć tez uwagę na blaszkę od osi rdzenia wałka magnetycznego. Jeżeli zainstalujesz ją nie tak to będzie się tworzył kożuch i wysypywał deweloper. Zwróć tez uwagę żeby nie przestawić i nie poodginać listwy na wałku magnetycznym. Żadnych działań siłowych ! Jeżeli czujesz że nie dasz rady - odpuść. Pamiętaj że bęben nie lubi zbyt długiej ekspozycji na świetle - schowaj go w ciemnym miejscu. Ufff , to tyle na początek ... Powodzenia !

C.