Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

iPhone 7 - Paski po wymianie podświetlenia

06 Lis 2019 20:04 177 12
  • Poziom 9  
    Witam,
    Podczas wymiany baterii naderwałem taśmę podświetlenia.
    Zakupiłem nowe podświetlenie(zamiennik z allegro) zamontowałem i sytuacja wygląda w taki sposób:
    iPhone 7 - Paski po wymianie podświetlenia

Wcześniej nie było żadnego problemu z wyświetlaczem, nie było takich cudów. Co może być powodem takich białych pasów?
    Na początku jest jeden pośrodku potem jak zaczynam używać to ekran robi się cały w takich prążkach. Zostawię na chwile tel i prążki praktycznie znikają ale zaraz znowu się pojawiają.
    Czy winne może być nowo zamontowane podświetlenie LCD?

Dzięki za pomoc!
  • Poziom 31  
    Przepnij wepnij na nowo, ale nim to zrobisz obejrzyj taśmę, wtyczki i gniazdka dokladnie.
  • Poziom 8  
    staś pytalski napisał:
    Przepnij wepnij na nowo, ale nim to zrobisz obejrzyj taśmę, wtyczki i gniazdka dokladnie.

Możesz przed ponownym połączeniem przetrzeć delikatnie styki przed ponownym podłączeniem.
    Miałem podobną sytuację ale w innym telefonie i to pomogło.
  • Poziom 9  
    Dziś kupię jakiś specyfik na te styki i spróbuje ponownie. Dam znać jaki efekt
  • Poziom 9  
    Przeczyściłem styki i niestety sprawa wygląda tak samo.
    tel włączony tylko jeden pasek, zostawię go na chwile wyłączy się ekran, po chwili odblokowuje go i jest ładny ale z każdą sekunda robi się co raz to bielszy i i wygląda podobnie jak na zdjęciu który załączyłem albo nawet i gorzej.

Dodano po 2 [godziny] 2 [minuty]:

Moje główne pytanie jakie mnie męczy to czy takie zachowanie wyświetlacza czyli pojawiające się białe pasy na ekranie po aktywowaniu ekranu może być przyczyną nowo założonego podświetlenia?
  • Poziom 37  
    Przyczyna bedzie mechaniczne uszkodzenie podczas wymiany podswietlania. Nie szukaj tutaj cudow, uszkodziles tasme od lcd albo polaczenie tasmy z wyswietlaczem.
  • Poziom 8  
    Nie jestem w 100% pewien ale jeśli kupiłeś nowy ekran to prawdopodobnie jest to zamiennik z Chin, i są one kiepskiej jakości ja wy mieniałem w iPhone 5s i w xperia z3 i po krótkim szansie zaczynały się pojawiać przebarwienia. W twoim przypadku ( tak domniemam ) uszkodzona jest jeszcze tasiemka. Proponował by zakup używanego wyświetlacza oryginalnego, zdemontowanego z innego telefonu bo z tego co się orientuje to Apple nie sprzedaje części zamiennych.
  • Poziom 9  
    Panowie,
    NIe kupiłem całego ekranu nowego. Sam wyświetlacz jest stary oryginalny. Ja dokupiłem jedynie panel podświetlający wyświetlacz.
    Kupiłem taki:
    Panel podświetlający LCD

Dlatego zastanawiam się czy to może być wina tego panelu czy czegoś wiecej. Bo jeżeli panelu to może by spróbować jeszcze raz zakupić jakiś "lepszy" i sprawdzić - zanim wymieni cały kompletny wyświetlacz.
    Stąd te moje pytanie czy fakt wstawienia "zamiennika" panelu podświetlającego może dawać takie efekty?
  • Poziom 37  
    Napisalem Ci czego to wina, nastapil blad przy wymianie podswietlenia i teraz wyswietlacz jest do smietnika. Podswietlanie nie ma tu nic do rzeczy.
  • Poziom 9  
    Ok, w takim razie macie może do polecenia jakiś dobry jakościowo zamiennik LCD do tego telefonu (kolor czarny)?
    Czytałem że LCD Kingwo są niezłe, potwierdzacie czy może jest coś lepszego?
    Chyba że lepiej oryginalny, ale używany.
    W którą stronę lepiej iść?
    Ktoś z Was ma coś do polecenia?
  • Poziom 37  
    Oczywiscie oryginal z demontazu to jakosc jak trzeba i cena rozsadna.