logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Wybór lodówki - Concept vs Beko, NO FROST, inwerter czy klasyczna sprężarka?

tinjap 06 Lis 2019 21:34 3816 8
REKLAMA
  • #1 18262618
    tinjap
    Poziom 9  
    Posty: 154
    Ocena: 11
    Hej
    Planuję kupić lodówkę i spodobały nam się dwa modele.
    Concept
    Beko

    Proszę o informację czy w takim przypadku nowych lodówek technologia ma znaczenie?
    Obie NO FROST
    Beko teoretycznie na inwerterze.
    Concept podobno na klasycznej sprężarce, rzekomo czeska firma.
  • REKLAMA
  • #2 18262759
    freebsd
    Poziom 42  
    Posty: 6791
    Pomógł: 766
    Ocena: 2028
    Ja mam słabe doświadczenia ze sprzętem montowanym w Turcji, a do dwóch klim z czeskiej fabryki (montowni?) nie mam zastrzeżeń.
  • #3 18265772
    Borutka
    Poziom 29  
    Posty: 1284
    Pomógł: 125
    Ocena: 414
    tinjap napisał:
    Hej
    Planuję kupić lodówkę i spodobały nam się dwa modele.
    Concept
    Beko

    Proszę o informację czy w takim przypadku nowych lodówek technologia ma znaczenie?
    Obie NO FROST
    Beko teoretycznie na inwerterze.
    Concept podobno na klasycznej sprężarce, rzekomo czeska firma.

    Ona jest taka czeska, jak Manta jest polska.
    Ostatnio przeszukiwałem lodówek i 90% sprzętu pochodzi z Turcji albo Chin.
    Mam jeszcze Whirlpoola z Włoch, ale nie ma żadnej rewelacji
  • REKLAMA
  • #4 18265791
    tinjap
    Poziom 9  
    Posty: 154
    Ocena: 11
    niestety wiem że to chiny.
    Oglądałem dwie - Concept ładnie wykonana dobrej jakości elementy ale brak wąskiej szuflady (zachowującej dłużej świeżość) na wędliny i brak jonizatora. (na czeskich stronach dobre opinie)
    Beko gorsze wykonanie ale ma takie technologie i dodatkowo kompresor inwertorowy oraz uchwyt na butelki i jajka. Poza tym ładniej oświetlony. Niestety czytając komentarze miała ona błąd fabryczny -podobno zbiera sie duzo wody pod dolną szufladą. Może juz to wyeliminowali nie wiem.
    Jeszcze jest Haier tez ładnie zrobiony ale jakoś mam obawy.

    Ogólnie 4 tyś i nie ma co wybrać w białym szkle i szerokości min 70cm.
  • REKLAMA
  • #5 18265829
    Borutka
    Poziom 29  
    Posty: 1284
    Pomógł: 125
    Ocena: 414
    Warto jeszcze wziąć pod uwagę dostępność obsługi serwisowej, infolinii i części zamiennych.
  • #6 18265836
    tinjap
    Poziom 9  
    Posty: 154
    Ocena: 11
    czyli jaka firma ma takie zorganizowane zaplecze?
  • #8 18265921
    Borutka
    Poziom 29  
    Posty: 1284
    Pomógł: 125
    Ocena: 414
    tinjap napisał:
    czyli jaka firma ma takie zorganizowane zaplecze?

    Zaplecze nie odzwierciedla jakości firmy, a raczej możliwości sprawnego serwisu.
    Wejdź na stronę np North.pl i sprawdź dostępność części dla marki Concept. Warto poszukać ich polskiej strony internetowej, nie wspominając o infolinii.
  • REKLAMA
  • #9 18266200
    tinjap
    Poziom 9  
    Posty: 154
    Ocena: 11
    Beko części ma.
    Concept nie widzę, pewnie na zamówienie. Infolinia jest.

    Nie obcuję z nowymi lodówkami więc nie wiem jaka jest ich awaryjność.

Podsumowanie tematu

✨ Użytkownicy dyskutują na temat wyboru lodówki między markami Concept i Beko, zwracając uwagę na różnice w technologii. Obie lodówki są typu NO FROST, jednak Beko korzysta z kompresora inwerterowego, podczas gdy Concept ma klasyczną sprężarkę. Wiele osób podkreśla, że Concept, mimo dobrego wykonania, może mieć ograniczenia, takie jak brak wąskiej szuflady na wędliny i jonizatora. Z kolei Beko, mimo gorszej jakości wykonania, oferuje lepsze technologie i estetykę, ale pojawiły się doniesienia o problemach z wodą pod dolną szufladą. Użytkownicy zwracają również uwagę na dostępność serwisu i części zamiennych, gdzie Beko wydaje się mieć lepsze wsparcie.
Wygenerowane przez model językowy.
REKLAMA