Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Citroen Berlingo Multispace - Uszkodzone BSI/pompa paliwa - auto ma kłopot z od

13 Lis 2019 17:47 390 2
  • Poziom 2  
    Drodzy forumowicze,
    Mam Berlingo z 2005 roku i problemy z odpalaniem auta. Zaczęło się w sierpniu tego roku. Po zgaszeniu silnika przez kilkanaście minut nie szło go uruchomić. Zniknęły świata i wycieczki, ale po ok 30 min auto zapaliło i przez 2 miesiące było ok. Potem sytuacja powtórzyła się w październiku, a w listopadzie auta nie szło wcale odpalić. Początkowo myśleliśmy że to pompa paliwa, bo nie słychać było że się załącza. Po wyjęciu mechanik podłączył ja "na krótko" i orzekł, że pompa jest sprawna, a prawdopodobnie stacyjka nie działa i pompa nie dostaje prądu. Po wymianie stacyjki słychać było, że pompa startuje, ale auto nadal nie zapalało. Mechanik podpiął komputer i stwierdził, że moduł BSI ma zwarcie i trzeba go wymienic (inny mechanik to potwierdził). Kupił używany moduł i podłączył bez programowania. Auto oczywiście nie zapaliło, a mechanik się wycofał.
    Znalazłam inne BSI i osobę zajmującą sie programowaniem i niby zrobili mi to BSI, ale nie do konca. Auto na wymienionym BSI odpaliło kilkanascie razy, światła byly, ale zegary to porażka. Wszystko się świeci (nawet po wyjęciu kluczyka), obrotomierz, predkosciomierz, temperatura czy poziom paliwa nie dziala i nawet stanu licznika nie wyswietla. Ten co programował mi BSI powiedział, że to dlatego że było ono z Xary, a nie z Berlingo i tego sie nie da "naprawić". Oznajmił także, że kiedy podłączył u siebie oryginalne BSI z Berlingo, to ponoć wszystko działało, ale i tak zaprogramował to drugie i skasował kupę kasy. Podlaczylismy zatem ponownie oryginalne BSI i auto odpaliło. Raz. Po przejechaniu ok 15 km, znowu nie chciało zapalić i pompa paliwa ponownie się nie załączała. Odpalilismy auto dopiero po manualnym przelaczeniu ma gaz (normalnie auto zapala na benzynie i dopiero poźniej przerzuca na gaz).
    Stąd moje pytanie, czy BSI przesyła sygnał do pompy paliwa, żeby się załączała i to wina BSI czy raczej pompy, ze raz łaczy, a raz nie? Czy faktycznie BSI z innego Citroena nie da sie zaprogramować, żeby nie było problemów z wyświetlaczem i zegarami?A może jeszcze coś innego może mieć wine?
  • Poziom 35  
    Pompę paliwa załącza przekaźnik znajdujący się w BSM pod maską. A ten moduł jest sterowany przez BSI.
  • Poziom 2  
    Dziękuję za informację. Sprawdzimy jeszcze raz BSI czy na tym nowym też ma kłopot z odpalaniem.
    A czy takie sprawdzanie pompy "na krotko" jest miarodajne?