Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Solved] Odkurzacze przemysłowe - na sucho i mokro

delle5540 30 Nov 2019 21:55 447 1
    delle5540
    Level 3  
    Witam. Moja dodatkowa (sezonowa) praca to pranie dywanów, mebli itp. Im więcej zadowolonych klientów, tym bardziej staram się o lepszy efekt, a że potrzebny jest do tego sprzęt tak więc przybywam po radę.

Do prania dywanów posiadam nowy Karcher Puzzi 10/2 + głowicę PW30/1 - musiałem iść na kompromis pomiędzy mobilnością, a wydajnością. Poza wystarczającą wydajnością (powiedzmy) są wady i zalety. Zaletą jest rozpoznawalna marka dla klienta (Karcher to Karcher :D ), ale wadą dla mnie bardzo delikatne wykonanie. Poprzednio używałem Numatic George i był bardzo solidny, ale mniej wygodny i słabszy - klient poza tym nie traktował sprzętu poważnie ;) Tego zmieniał póki co nie będę, póki nie rozwinie się temat bardziej. Wtedy kupię jakiś stacjonarny mocny.

Temat powstał raczej z pytaniem dla odkurzania na sucho. Póki co na sucho odkurzam George'm (40l/s przepływ, podciśnienie około 25 kPa), oraz odkurzaczem kolumnowym marki TASKI z dwoma silnikami (jeden od turboszczotki).
    Zależy mi bardzo, by zmienić George'a na coś mocniejszego, nawet bardzo mocnego. Często w autach jest problem z głęboko wbitym piachem i stąd nie czuję się na siłach by idealnie i szybko je odkurzyć i dlatego się tym nie zajmuję (plamy to nie problem). Podciśnienie jak patrzyłem to nie znalazłem by było większe niż te 25kPa, ale przepływ powietrza już tak (mały karcher 20/1, lub większy 35/1 miały po 74l/s). Czy to będzie zauważalna różnica? Są też odkurzacze które mają 2 turbiny (2 x 74l/s). Nie chcę się skupiać tylko na Karcher oczywiście, bo są firmy dużo lepsze - korzystam też z szorowarki SEBO (bardzo solidne sprzęty, a mniej znane w Polsce).
    Proszę o rady, może ktoś z branży. Nie wiedziałem w zasadzie gdzie ten temat umieścić. Pozdrawiam
    delle5540
    Level 3  
    Chyba muszę odpowiedzieć sobie sam. Kupiłem Karcher NT25/1. Nie za mały, nie za duży, czyszczenie filtra przyciskiem, 74l/s powietrze - jest dobrze.