Witam!
Mam to FreeSCO, wszystko chula, jednakże pokusiłem sie o zainstalowanie SAMBY. Samba zainstalowana, i teraz mam taką konfiguracje:
Dodałem użytkownika LAPTOP, LAPTOP$, WO,WO$ (laptop to nazwa kompa z [[którego chce wejść do samby, a wo to nazwa uzytkownika tegoz laptopa), zarówno do systemu jak i smbpasswd -a -e.
No i problem polega na tym, ze widze komputer z sambą, ale jak próbuje wejść, to mam "//XXX jest niedostępny...." co zrobic?? BO ja juz kombinowałem ile sie da...pomożcie!
Mam to FreeSCO, wszystko chula, jednakże pokusiłem sie o zainstalowanie SAMBY. Samba zainstalowana, i teraz mam taką konfiguracje:
#======================= Global Settings =====================================
[global]
workgroup = MAIN
netbios name = Samba
server string = Samba Freesco Server v2.2.3a
security = share
hosts allow = 192.168.25. 127.
guest account = pcguest
log file = /mnt/router/packages/samba/var/samba.%m
max log size = 500
encrypt passwords = yes
smb passwd file = /mnt/router/packages/samba/private/smbpasswd
interfaces = 192.168.25.1/24
local master = yes
os level = 99
domain master = yes
preferred master = yes
domain logons = no
wins support = yes
character set = ISO8859-2
client code page = 852
#============================ Share Definitions ==============================
# Share All HDD and give it write permission for all is very stupid.
# Next Shares is only for testing. Edit it immediatelly.
[netlogon]
comment = domain logon service
path = /mnt/router/packages/samba/lib/netlogon
guest ok = no
public = no
writable = no
share modes = no
browseable = no
[public]
comment = public Stuff
path = /mnt/dysk
public = yes
guest ok = yes
writeable = yes
browsable = yes
[www]
comment = Public WWW Area
path = /www
public = yes
guest ok = yes
writable = yes
browsable = yes
[wwa]
comment = Private WWA Area
path = /wwa
public = yes
guest ok = yes
writable = yes
browsable = yes
Dodałem użytkownika LAPTOP, LAPTOP$, WO,WO$ (laptop to nazwa kompa z [[którego chce wejść do samby, a wo to nazwa uzytkownika tegoz laptopa), zarówno do systemu jak i smbpasswd -a -e.
No i problem polega na tym, ze widze komputer z sambą, ale jak próbuje wejść, to mam "//XXX jest niedostępny...." co zrobic?? BO ja juz kombinowałem ile sie da...pomożcie!