Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Otwór w kuchence gazowej jest za mały

WarszawaAa1 05 Jan 2020 11:16 957 5
 • #1
  WarszawaAa1
  Level 8  
  Dzień Dobry, posiadam kuchenkę gazową Mastercook Elegance od ponad 12 lat. Chciałem wymienić dysze, ale napotkałem problem. W trzech palnikach oprócz największego po ściągnięciu palnika nie mogę wymienić dyszy ponieważ otwór/tunel w którym znajduje się jest za jest za wąski, nie mieści się nasadka, przez rurkę która ma ok. 2 cm i blokuje nasadkę. Do czego służy ta rurka? Czy jest potrzebna?. Zaznaczę że w największym palniku tej Rurki nie ma i nie ma problemu z wymianą dyszy, jedną z nich wyciągnąłem i wtedy jest dostęp do dyszy, czy te rurki czemuś służą?
 • #2
  ta_tar
  Level 39  
  Może pokażesz jakieś zdjęcia aby można było coś więcej ci podpowiedzieć.
 • #3
  skryn
  Home appliances specialist
  WarszawaAa1 wrote:
  Dzień Dobry posiadam kuchenkę gazową Mastercook Elegance od ponad 12 lat Chciałem wymienić dysze ale napotkałem problem. W trzech palnikach oprócz największego po ściągnięciu palnika nie mogę wymienić dyszy ponieważ otwór/tunel w którym znajduje się jest za jest za wąski, nie mieści się nasadka, przez rurkę która ma ok. 2 cm i blokuje nasadkę. Do czego służy ta rurka? Czy jest potrzebna?. Zaznaczę że w największym palniku tej Rurki nie ma i nie ma problemu z wymianą dyszy, jedną z nich wyciągnąłem i wtedy jest dostęp do dyszy, czy te rurki czemuś służą bo są od nowości kuchenki i zawsze w tych palnikach, palniki nie paliły się całe

  A możesz to napisać raz jeszcze, bo w ogóle nie kumam, o co Ci chodzi?
  Na dzień dobry podaj dokładny model kuchenki. Jeżeli nie masz dostępu do tabliczki znamionowej, to chociaż porób zdjęcia poglądowe problemu... :(
  Jak to nie można wymienić dyszy w palnikach? Tego kompletnie nie rozumiem. Normalnie nasadka fi siedem, odkręcasz dyszę i wymieniasz nazad.
  W czym masz problem?
 • Helpful post
  #4
  wojtek1234321
  Level 35  
  dominowave wrote:
  Jak to nie można wymienić dyszy w palnikach? Tego kompletnie nie rozumiem. Normalnie nasadka fi siedem, odkręcasz dyszę i wymieniasz nazad.
  Były takie palniki w które normalna nasadka była "za gruba" i nie wchodziła w otwór, otwór w palniku był mniejszy od zewnętrznej średnicy nasadki. Potrzebny był kluczyk nasadowy rurkowy.

  Otwór w kuchence gazowej jest za mały


  Były to palniki tego typu.

  Otwór w kuchence gazowej jest za mały


  Aby odkręcić dyszę "od góry" kuchenki potrzebny był taki klucz jak wyżej. Normalna nasadka nie mieściła się w otwór zaznaczony strzałkami. Aby zdemontować dyszę bez odpowiedniego klucza trzeba by było zdjąć płytę podpalnikową i "blaszki" na palnikach służące do regulacji płomienia palnika.
 • #5
  skryn
  Home appliances specialist
  WarszawaAa1 wrote:
  posiadam kuchenkę gazową Mastercook Elegance od ponad 12 lat.

  Francja elegancja, to nie znaczy, że taką kuchenkę posiadasz.
  Trza było napisać, że masz kuchenkę ponad trzydziestoletnią, a nie dwunastoletnią. To robi różnicę.
  Inaczej byśmy rozmawiali.
  Zamiast nasadki, należy użyć klucza oczkowego zgodnego ze specyfikacją dyszy.
 • #6
  REMUR.
  Level 26  
  Na filmie pokazano jak wymienić dyszę w posiadanym palniku. W tej regulacja płomienia odbywa się w formie przysłony montowanej na wierzchu, w innych jest to rurka umieszczona w kanale palnika.