Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Otwór w kuchence gazowej jest za mały

05 Sty 2020 11:16 348 5
  • Poziom 6  
    Dzień Dobry, posiadam kuchenkę gazową Mastercook Elegance od ponad 12 lat. Chciałem wymienić dysze, ale napotkałem problem. W trzech palnikach oprócz największego po ściągnięciu palnika nie mogę wymienić dyszy ponieważ otwór/tunel w którym znajduje się jest za jest za wąski, nie mieści się nasadka, przez rurkę która ma ok. 2 cm i blokuje nasadkę. Do czego służy ta rurka? Czy jest potrzebna?. Zaznaczę że w największym palniku tej Rurki nie ma i nie ma problemu z wymianą dyszy, jedną z nich wyciągnąłem i wtedy jest dostęp do dyszy, czy te rurki czemuś służą?
  • Poziom 32  
    Może pokażesz jakieś zdjęcia aby można było coś więcej ci podpowiedzieć.
  • Specjalista AGD
    WarszawaAa1 napisał:
    Dzień Dobry posiadam kuchenkę gazową Mastercook Elegance od ponad 12 lat Chciałem wymienić dysze ale napotkałem problem. W trzech palnikach oprócz największego po ściągnięciu palnika nie mogę wymienić dyszy ponieważ otwór/tunel w którym znajduje się jest za jest za wąski, nie mieści się nasadka, przez rurkę która ma ok. 2 cm i blokuje nasadkę. Do czego służy ta rurka? Czy jest potrzebna?. Zaznaczę że w największym palniku tej Rurki nie ma i nie ma problemu z wymianą dyszy, jedną z nich wyciągnąłem i wtedy jest dostęp do dyszy, czy te rurki czemuś służą bo są od nowości kuchenki i zawsze w tych palnikach, palniki nie paliły się całe

A możesz to napisać raz jeszcze, bo w ogóle nie kumam, o co Ci chodzi?
    Na dzień dobry podaj dokładny model kuchenki. Jeżeli nie masz dostępu do tabliczki znamionowej, to chociaż porób zdjęcia poglądowe problemu... :(
    Jak to nie można wymienić dyszy w palnikach? Tego kompletnie nie rozumiem. Normalnie nasadka fi siedem, odkręcasz dyszę i wymieniasz nazad.
    W czym masz problem?
  • Pomocny post
    Poziom 32  
    dominowave napisał:
    Jak to nie można wymienić dyszy w palnikach? Tego kompletnie nie rozumiem. Normalnie nasadka fi siedem, odkręcasz dyszę i wymieniasz nazad.
    Były takie palniki w które normalna nasadka była "za gruba" i nie wchodziła w otwór, otwór w palniku był mniejszy od zewnętrznej średnicy nasadki. Potrzebny był kluczyk nasadowy rurkowy.

Były to palniki tego typu.

Aby odkręcić dyszę "od góry" kuchenki potrzebny był taki klucz jak wyżej. Normalna nasadka nie mieściła się w otwór zaznaczony strzałkami. Aby zdemontować dyszę bez odpowiedniego klucza trzeba by było zdjąć płytę podpalnikową i "blaszki" na palnikach służące do regulacji płomienia palnika.
  • Specjalista AGD
    WarszawaAa1 napisał:
    posiadam kuchenkę gazową Mastercook Elegance od ponad 12 lat.

Francja elegancja, to nie znaczy, że taką kuchenkę posiadasz.
    Trza było napisać, że masz kuchenkę ponad trzydziestoletnią, a nie dwunastoletnią. To robi różnicę.
    Inaczej byśmy rozmawiali.
    Zamiast nasadki, należy użyć klucza oczkowego zgodnego ze specyfikacją dyszy.
  • Poziom 23  
    Na filmie pokazano jak wymienić dyszę w posiadanym palniku. W tej regulacja płomienia odbywa się w formie przysłony montowanej na wierzchu, w innych jest to rurka umieszczona w kanale palnika.

Link