Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Mam problem z ładowarką Ultimate Speed ULG 3.8 A

16 Sty 2020 00:04 285 8
  • Poziom 3  
    Witam, mam taki problem akumulator jest rozładowany podłączam pod ładowarkę Ultimate Speed i świeci się dioda 6V i ładowania baterii, jak wcisnę przycisk Mode to tylko wyłączam ładowarkę, o co chodzi? Akumulator śmietnik czy jest tak rozładowany że trzeba go podładować innym prostownikiem? A akumulator to Exide Bike ETZ7-BS, 12V, 6Ah, 100A.
  • Pomocny post
    Poziom 24  
    A ile masz volt na akumulatorze, zmierzyłeś ? bo może akumulator jest mocno rozładowany i ładowarka go nie rozpoznaje. Pozdrawiam
  • Poziom 3  
    Dziś mierzyłem niby 6 coś, jak odpalę na kopa i dodam ciut gazu to normalnie rośnie 8, 9, 10... Ale jak przekręcę stacyjkę to nawet światła nie palą... Stał z 3 miesiące na dworze, może akumulator dostał po d...?
    Czy spróbować go podładować normalnym prostownikiem a dopiero później tym elektrycznym z Lidla?? W razie jak się zepsuje do końca to i tak będzie trzeba kupić nowy a chyba spróbować mogę, tylko zwykłego nie mam na 6V tylko 12, nic się nie stanie?? Chociaż dziwne, bo jak na miernik pokazuje 6 coś to ten elektryczny z Lidla powinien zacząć ładować. Nie wiem, nie znam się :P
  • Pomocny post
    Poziom 24  
    Czegoś nie rozumiem, bo teraz piszesz o aku na 6V, natomiast w pierwszym poście piszesz że masz aku "exide bike etz7-bs, 12v,6ah,100a" na 12v więc na jakie napięcie masz aku. Pozdrawiam
  • Pomocny post
    Poziom 39  
    Pewnie ma te 6.z_groszem bo to mocno wyładowany 12V, i dlatego rozpoznawany jest jako 6V.
    Podładuj normalnym prostownikiem, albo nawet jakimś zasilaczem 12v by miał choć ok 7.5V
    Wtedy ładowarka z Lidla uzna go za wyładowany aku 12V a nie pełny aku 6V i umożliwi ładowanie...
  • Poziom 3  
    Mam taki akumulator jak napisałem, miernik pokazywał te 6 z groszem kolega niżej chyba ma rację mówiłem nie znam się, jutro zrobię tak jak napisałeś i dam znać co i jak aha a przez ile go ładować plus minus??
  • Poziom 3  
    Udało się! :D zrobiłem tak jak Karaczan pisał podłączyłem pod normalny prostownik 12v na 1(skala, moc ładowania 1-6) później podłączyłem prostownik z Lidla i znikła kontrolka v6 a pojawiła się ikona motoru i ładowania dusiłem Mode i mogłem przełączyć na samochód i na Śnieżkę... Ładował się kilka godzin i kontrolka zielona.. W zeszłym roku wyrzuciłem i kupiłem nowy bo myślałem że popsuty... :P czyli prostownik sprawny akumulator też! :) bardzo dziękuję wszystkim co odpisali na posta, pozdrawiam. :)
  • Poziom 3  
    Udało się! :D zrobiłem tak jak Karaczan pisał podłączyłem pod normalny prostownik 12v na 1(skala, moc ładowania 1-6) później podłączyłem prostownik z Lidla i znikła kontrolka v6 a pojawiła się ikona motoru i ładowania dusiłem Mode i mogłem przełączyć na samochód i na Śnieżkę... Ładował się kilka godzin i kontrolka zielona.. W zeszłym roku wyrzuciłem i kupiłem nowy bo myślałem że popsuty... :P czyli prostownik sprawny akumulator też! :) bardzo dziękuję wszystkim co odpisali na posta, pozdrawiam. :)