Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaki Soundbar 2.1 do 1000zł?

24 Sty 2020 09:43 1035 14
  • Poziom 24  
    Witajcie,

Możecie polecić jakiś soundbar 2.1 do 1000zł (+/- 200zł)?
    Fajnie gdyby był bezprzewodowy.
    TV do którego będzie podłączony to Panasonic 65GX820E.

Zastanawiam się nad:
    PANASONIC SC-HTB488EGK
    SONY HT-S350
    DENON DHT-S316
    YAMAHA YAS-107
  • Poziom 39  
    Mam ten Panasonic 488 i dobrze sluży z TV Samsung. Komunikuje się po HDMI ARC, włącza i wyłacza razem z TV. Można go aktywować z telefonu, kiedy chce się go użyć jako głośnik BT. Jedyny minus, to gdy sobie robie stopklatkę to po jakimś czasie (10 min lub ponad) się wyłącza i trzeba go odpalić albo z jego pilota, albo właczyć i wyłaczyć TV.
    Ale jak masz TV panasonic, to może będzie reagował na pilota z TV.

Tak poza tym to jestem zadowolony.
  • Poziom 24  
    Dzięki za odpowiedź. Nie ma za wiele opinii o soundbarach, ale chyba ten Panasonic jak na tą półkę cenową wypada całkiem dobrze.
  • Pomocny post
    Poziom 39  
    Tak jak napisalem powyżej. Nie mam doświadczenia z innymi soundbarami, ale wiem jedno, jak go wyłączę i głos leci z telewizora, to róznica jest ogromna.
    Paruje się bezproblemowo, bass się włacza i wyłacza kiedy trzeba, nic nie zapomina po wyłaczeniu z zasilania. Reaguje na komeny z TV głośniej/ciszej, o dedykowanym pilocie można zapomnieć (chyba, że co chwilę chcesz sobie zmianić wzmocnienie woofera).
    Jeśli chodzi o odtwarzanie po BT, to telefon ma swój poziom głośności, a soundbar swój, żeby podgłośnić (kiedy na telefonie jest już max) to musisz sięgnąć po pilota od soundbar'a.
    Jedynie co w nim mi brakuje to wejscie AUX, bo sobie chcialem gramofon do niego podpiąć, ale ogarnąłem to przez wejście optyczne (konwerter przy gramofonie).
  • Poziom 24  
    Fajerwerków nie oczekuje po takim kawałku plastiku :).
    Grunt, żeby poprawić dźwięk wydobywający się z telewizora.
  • Poziom 22  
    Witam serdecznie.

Podepnę się pod temat, bo sam zamierzam coś kupić, aby poprawić dźwięk z Samsung qe65q60ra.
    Ja skłaniałbym się raczej w kierunku kolumn aktywnych 2.0 lub 2.1. Dla przykładu edifier s350db lub coś podobnego. Myślałem nad Microlab solo9c, są większe i są w 2.0.
    Jakoś soundbar do mnie nie przemawia. Plusem natomiast jest jego mały gabaryt, co w przypadku kolumn kolorowo nie wygląda.

Pozdrawiam
  • Poziom 17  
    Zobacz Magnat Multi Monitor 220 .
    ps. warto posłuchać soundbarów Yamaha.
  • Poziom 22  
    Biorę pod uwagę edifier r2730db. Chciałem microlab solo 9c, ale słyszałem opinie że przetwornik DAC jest dość słaby.
    Ten edifier ma otwór do bass reflex z przodu, zaś mikrolab z tyłu, zatem musi mieć większy dystans od ściany....

Trudny wybór.
    Te magnaty też fajne, ale już droższe....
  • Poziom 18  
    Ja obecnie jestem na etapie zakupowym Philipsa HTL2163B; soundbar z subwooferem. Jak już kupię napisze tutaj jak gra.
  • Poziom 22  
    Ja kupiłem edifier r2730db. Sygnał leci po optyku, bo tylko takie wyjście ma TV. Jestem mega zadowolony. Muzyka jak dla mnie super. Filmy też bardzo fajnie się ogląda. Może kiedyś dołożę subwoofer aktywny, ale tylko do filmów.
  • Poziom 9  
    marrog napisał:
    Ja kupiłem edifier r2730db. Sygnał leci po optyku, bo tylko takie wyjście ma TV. Jestem mega zadowolony. Muzyka jak dla mnie super. Filmy też bardzo fajnie się ogląda. Może kiedyś dołożę subwoofer aktywny, ale tylko do filmów.

A jak z basem w tych głośnikach, daje radę ?
  • Poziom 22  
    Oj daje. W muzyce, zależy co słuchasz ja do rocka, gothyku, itp., skręcam na -2 bas bo jest za dużo. Jak dla próby włączyłem coś bardziej elektronicznego, to można śmiało podkręcić.
    Wiesz ja audiofilem nie jestem. Dla mnie grają fajnie. Słychać scenę. Podstawa to dobre źródło, bo na mp3 dopiero kastrują i uwypuklają niedoskonałości tego formatu. Jedynie bezstratne audio.

W filmach musiałbym sprawdzić podkręcając bas z -2, ale za leniwy jestem.

Ogólnie jestem zadowolony.
  • Poziom 9  
    Dzięki za odpowiedź, a ogólnie jak się w oglądaniu do TV/Netflix sprawują, rozumiem, że pewnie bardziej jesteś zadowolony niż gdybyś zakupił soundbar ?
  • Poziom 22  
    Powiem Ci tak. Jak miałem sam TV, to dźwięk był w miarę ok. Ale jednak czegoś brakowało. Ogólnie był za syczący... Za dużo sopranu. Gdy podpiąłem edifiery, i wyciszyłem TV ( bo idzie zrobić, że też gra tv), szczęka opadła. Już teraz bez głośników nawet wiadomości nie oglądam .

Soundbar słyszałem u znajomego, jakoś nie przekonał mnie.
    Plus tych edifier jest taki, że w razie czego mają wyjście na sub aktywny.
    Więc jak basu za mało byś miał, to możesz podrasować go.

Ja kupiłem je w ciemno bez odsłuchu. Jak pisałem nie jestem audiofilem.... Więc może mają jakieś niedomagania, ale chyba w tej cenie mają prawo je mieć.
  • Poziom 9  
    Dzięki super odpowiedź, wiem wszystko ;)