Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Lodówka Indesit BAAN 13 P - Lodowka nie chlodzi zamrażarka nie mrozi

13 Lut 2020 19:12 156 9
  • Poziom 9  
    Witam
    Prosiłbym o pomoc moja lodówka niestety padła po latach pracy.Zapoznałem się z tematem dot.termostatu tz. połączyłem ze sobą przewody z termostatu ( czarny i brązowy u mnie) lecz po godzinie pracy nie odczułem żadnych zmian temperatury w lodówce czy zamrażarce.Macie jeszcze jakieś pomysły? Czy znaczyło by że nadszedł jej kres i trzeba się z nią pożegnać.Pozdrawiam i dzięki z góry za szybką pomoc. Lodówka Indesit BAAN 13 P - Lodowka nie chlodzi zamrażarka nie mrozi
  • Pomocny post
    Poziom 33  
    Jeśli sprężarka chodzi to> albo nie daje ciśnienia, albo uciekł gaz z układu. Bez fachowego wsparcia nie sprawdzisz.
  • Specjalista AGD
    Darec4 napisał:
    Czy znaczyło by że nadszedł jej kres i trzeba się z nią pożegnać.Pozdrawiam i dzięki z góry za szybką pomoc.

Pożegnaj tą lodówkę. Mów jej dobranoc.
  • Poziom 9  
    Prace sprężarki słychać jest bardzo ciepła natomiast tylna część ta z rurkami jest chłodną i słychać jakby cały czas bulgotał tam płyn .
  • Pomocny post
    Specjalista AGD
    Jeśli słyszysz bulgotanie to nie masz w niej nic gazu, wyłącz ją z gniazdka bo tylko sprężarkę uszkodzisz. Jesli jest z przodu pordzewiała to jest jakaś szansa naprawy, w przeciwnym razie to tylko utylizacja.
  • Poziom 9  
    Tak jest z przodu rdza Lodówka Indesit BAAN 13 P - Lodowka nie chlodzi zamrażarka nie mrozi Lodówka Indesit BAAN 13 P - Lodowka nie chlodzi zamrażarka nie mrozi
    Czyli jest jakaś szansą?
    i jaki to koszt może lepiej zainwestować w nową? Czy gra jest warta świeczki?
  • Pomocny post
    Specjalista AGD
    Witam
    Koszt naprawy ok 200zł. Fachowiec musi pominąć rurki które biegną w pordzewiałych miejscach, wymienić filtr i oczywiście napełnić układ gazem
  • Poziom 9  
    Ok dzięki za informację.
  • Pomocny post
    Poziom 10  
    Pierwsze trzeba sprawdzić gdzie jest wyciek czynnika. Pominiecie układu podgrzewania styku uszczelek zamrażarki spowoduje przymarzanie uszczelek, zawilgocenie i dalszą korozje tego miejsca.
  • Poziom 9  
    Dziękuję wszystkim za pomoc i wyczerpujące odpowiedzi gra nie jest warta świeczki więc mówię lodówce precz 😉.pozdrawiam i uważam temat za zamknięty.

Dodano po 1 [minuty]:

Lodowka idzie precz.