Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Restartowanie się pieca akumulacyjnego wtedy gdy powinien przestać się nagrzewać

13 Lut 2020 20:53 246 9
  • Poziom 3  
    Witam, zakupiłem piec akumulacyjny dynamiczny dokładnie to Elektrotermia DOA 30/E 3kW. Sprzedawca zapewniał że jest sprawny i że został odcięty jakiś regulator temperatury. Przeczytałem instrukcję i podłączyłem według schematu. Zakupiłem termostat taki jaki zaleca producent, czyli EK051 i go podłączyłem tak jak na zdjęciu zaznaczyłem, faza i neutralny jest podłączona do zasilania wentylatora razem. Piec grzeje i jest włączony wentylator, ale gdy jest godzina w której powinien tylko wydmuchiwać zgromadzone ciepło to on się restartuje i wentylator stoi tak jak widać to na filmie.
    Instrukcja Pieca1:
    https://www.elektrotermia.com.pl/el/pdf/instrukcja_doa_eb.pdf
    Instrukcja Pieca2:
    https://www.ogrzewnictwo.pl/download/file/176-instrukcja-montazu-pieca
    Instrukcja termostatu:
    Restartowanie się pieca akumulacyjnego wtedy gdy powinien przestać się nagrzewać

Link
  • Poziom 19  
    Termostat powinien być wg/ mnie podpięty do zacisków 6-7. Tak mi wynika z instrukcji które zamieściłeś.
  • Poziom 3  
    No właśnie z jednej tak wynika jak mówisz a z drugiej wynika żeby podłączyć tak jak jest obecnie. To w drugiej instrukcji jest dokładnie przedstawiona moja płytka. Po za tym pod zaciskami również jest tak samo podpisane co i w instrukcji poniżej.
  • Poziom 19  
    Ten regulator to jest termostat pomieszczenia.
    Po osiągnięciu zadane temperatury rozpina 1-4.
    Przetestuj. :D
  • Poziom 3  
    Nargo napisał:
    Po osiągnięciu zadane temperatury rozpina 1-4.

Ale że jak mam zmienić połączenie? 1 termostatu z 8 pieca,4 termostatu z 9 pieca, 2 termostatu z fazą, 3 termostatu z neutralnym? Dodaję zdjęcie płytki termostatu od tyłu.
  • Poziom 19  
    Z instrukcji instrukcja_doa_eb.pdf wykonaj ustawienia od strony 22.
    Czas [t_ _ _], [t1_ _] do [t4_ _] wg taryfy, [P G _ _] na [_ _ _0], parametr [tPc_] na [_ _ _ 1].
    Sterownik do styków 6-7.
    I powinno to działać następująco w godzinach t1 do t2 i t3 do t4 grzałki nagrzewają piec, w pozostałych nie.
    Sterownik decyduje o tym czy piec oddaje ciepło do pomieszczenia czy nie, niezależnie od taryfy.
    Daj znać :D
  • Poziom 3  
    Nargo napisał:

Czas [t_ _ _], [t1_ _] do [t4_ _] wg taryfy, [P G _ _] na [_ _ _0], parametr [tPc_] na [_ _ _ 1].
    Sterownik do styków 6-7.
    I powinno to działać następująco w godzinach t1 do t2 i t3 do t4 grzałki nagrzewają piec, w pozostałych nie.
    Daj znać :D

To wiem. Jest ustawiony. Przypominam
    nowy.zielony.pczątku napisał:

Piec grzeje i jest włączony wentylator, ale gdy jest godzina w której powinien tylko wydmuchiwać zgromadzone ciepło to on się restartuje i wentylator stoi tak jak widać to na filmie.

Dodaje zdjęcia z pokrywy termostatu i obecnego podłączenia. Proszę o zweryfikowanie poprawność podłączenia. Oczywiście brązowy to faza, niebieski neutralny. Mam dylemat co do 1 w termostacie czy tam ma iść faza czy pin 8 z pieca

• Poziom 19  
    Podepnij na próbę:
    włącznik do pieca na 8 i 9.
    przy zwartym powinien dmuchać a przy rozwartym nie.

Sprawdź próbówką , czy na 6 do 9 jest gdzieś napięcie.
  • Poziom 3  
    Zrobiłem jak pisałeś, włącznik do 8 i 9 występuje ten sam problem. Sprawdziłem próbówką od 6 do 9 tylko na 8 jest faza. Dowiedziałem się że prawidłowe podłączenie termostatu to 1 termostatu z 8 pieca i 4 termostatu z 9 pieca bez przewodu neutralnego, ale i z tym podłączeniem występuje ten sam problem. Wyłączenie opcji tpc na 0 i z podłączonym czujnikiem pokojowym występuję ten sam problem. Jakieś inne sugestie? Coś pomierzyć?
  • Poziom 19  
    Wygląda na problem z płytą główną.