Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Pralka LG WD10150NUP - po zakończonym praniu nie odblokowuje drzwi

14 Feb 2020 09:58 624 7
 • Level 9  
  Witam,
  Myślę że problem powstał w momencie uruchomienia pralki (została załadowana, drzwi prawidłowo zamknięte) żona włączyła przycisk uruchomienia (power) i wystrzelił bezpiecznik. Odczekała chwilę załączyła bezpiecznik i ponownie uruchomiła pralkę - wszystko zadziałało jak trzeba, czyli ustawiała program, wyprała, odwirowała, wypuściła wodę, dała sygnał dźwiękowy o zakończeniu pracy. I zawsze po około 2 minutach odblokowywała drzwi, a teraz nic. END na wyświetlaczu nadal się pali i blokada drzwi.

  Można włączyć kolejną funkcje prania, wirowanie, spust wody - wszystko działa, ale po zakończeniu nadal nie odblokowuje drzwi. Ręcznie odblokowałem wyjąłem pranie i kolejna próba prania, działa znowu wszystko jak należy zamyka, pierze, wiruje, a na koniec, nie odblokowuje drzwi. Jakieś sugestie? W czym może być problem? Pomyślałem łopatologicznie że elektroniczna blokada raczej działa ponieważ blokuje w momencie włączenia, hydrostat sprawdziłem dmuchając w niego powietrze i słyszę stykanie blaszek. Czy to coś z elektroniką - skoro na samym początku wywaliła bezpiecznik? Dodam, że nie jestem elektronikiem i nie mam pojęcia o kondensatorach i układach, mogę tylko wymienić coś na coś. dzięki.
 • Level 39  
  Blokady w obecnych pralkach to coś a'la zamków samochodowych, z silniczkiem.
  Skoro kręci się w jedną stronę a w drugą nie, to całkiem możliwe*, że padł sterownik - układ wykonawczy który podaje napięcie na silnik do otwierania.

  *) Nie jestem jasnowidzem i moja diagnoza może być błędna.
 • Level 40  
  Niezbędny będzie multimetr i musisz zacząć od pomiarów blokady czy to ona uległa uszkodzeniu a najprawdopodobniej tak choć należy się upewnić. Tutaj podpowiedź jak wszystko sprawdzić: https://youtu.be/IgcWOe_Y1lw
  Jest możliwość, że uszkodzona blokada pociągnęła za sobą moduł sterujący, ale na to uzyskasz odpowiedź po pomiarach. Gdyby blokada wymagała wymiany znajdziesz ją tutaj: https://north.pl/karta/blokada-drzwi-do-pralki-lg-wd-10150nup,LMK-JT-CMMD-B6Z.html
 • Level 9  
  Dzięki za wskazówki. Blokada wymontowana i sprawdzona multimetrem - wskazania zgodne z filmem, czyli wszystko z nią ok. Kolego Kenworth 18wspomniałeś też o module sterującym, ale co to i gdzie to oraz jak sprawdzić czy działa poprawnie?
  pzdr.
  :arrow: Poprawiłem TONI_2003
 • Level 40  
  Na filmie było pokazane również to że blokada musi zamknąć obwód a temu służy element grzejny w blokadzie. Należy sprawdzić czy po odłączeniu zasilania blokada rozłącza obwód.
 • Home appliances specialist
  Kiedy następuje blokowanie drzwi? Po naciśnięciu przycisku zasilania czy przycisku start?

  sanfran wrote:
  Blokady w obecnych pralkach to coś a'la zamków samochodowych, z silniczkiem.
  Skoro kręci się w jedną stronę a w drugą nie, to całkiem możliwe*, że padł sterownik - układ wykonawczy który podaje napięcie na silnik do otwierania.
  Nie pisz bzdur.
 • Level 31  
  Ja bym sprawdził jeszcze grzałkę na upływność do masy.
 • Level 28  
  Czyli tak. Po zakończeniu prania nie można otworzyć drzwi. Odłączasz zasilanie. Jeżeli powiedzmy po 5 min. się nie otworzą to wyciągnij wtyczkę z gniazdka, odczekaj. Jak się nie otworzą to blokada lub coś z zamkiem.