Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka LG WD10150NUP - po zakończonym praniu nie odblokowuje drzwi

14 Lut 2020 09:58 216 7
 • Poziom 8  
  Witam,
  Myślę że problem powstał w momencie uruchomienia pralki (została załadowana, drzwi prawidłowo zamknięte) żona włączyła przycisk uruchomienia (power) i wystrzelił bezpiecznik. Odczekała chwilę załączyła bezpiecznik i ponownie uruchomiła pralkę - wszystko zadziałało jak trzeba, czyli ustawiała program, wyprała, odwirowała, wypuściła wodę, dała sygnał dźwiękowy o zakończeniu pracy. I zawsze po około 2 minutach odblokowywała drzwi, a teraz nic. END na wyświetlaczu nadal się pali i blokada drzwi.

  Można włączyć kolejną funkcje prania, wirowanie, spust wody - wszystko działa, ale po zakończeniu nadal nie odblokowuje drzwi. Ręcznie odblokowałem wyjąłem pranie i kolejna próba prania, działa znowu wszystko jak należy zamyka, pierze, wiruje, a na koniec, nie odblokowuje drzwi. Jakieś sugestie? W czym może być problem? Pomyślałem łopatologicznie że elektroniczna blokada raczej działa ponieważ blokuje w momencie włączenia, hydrostat sprawdziłem dmuchając w niego powietrze i słyszę stykanie blaszek. Czy to coś z elektroniką - skoro na samym początku wywaliła bezpiecznik? Dodam, że nie jestem elektronikiem i nie mam pojęcia o kondensatorach i układach, mogę tylko wymienić coś na coś. dzięki.
 • Poziom 39  
  Blokady w obecnych pralkach to coś a'la zamków samochodowych, z silniczkiem.
  Skoro kręci się w jedną stronę a w drugą nie, to całkiem możliwe*, że padł sterownik - układ wykonawczy który podaje napięcie na silnik do otwierania.

  *) Nie jestem jasnowidzem i moja diagnoza może być błędna.
 • Poziom 38  
  Niezbędny będzie multimetr i musisz zacząć od pomiarów blokady czy to ona uległa uszkodzeniu a najprawdopodobniej tak choć należy się upewnić. Tutaj podpowiedź jak wszystko sprawdzić: https://youtu.be/IgcWOe_Y1lw
  Jest możliwość, że uszkodzona blokada pociągnęła za sobą moduł sterujący, ale na to uzyskasz odpowiedź po pomiarach. Gdyby blokada wymagała wymiany znajdziesz ją tutaj: https://north.pl/karta/blokada-drzwi-do-pralki-lg-wd-10150nup,LMK-JT-CMMD-B6Z.html
 • Poziom 8  
  Dzięki za wskazówki. Blokada wymontowana i sprawdzona multimetrem - wskazania zgodne z filmem, czyli wszystko z nią ok. Kolego Kenworth 18wspomniałeś też o module sterującym, ale co to i gdzie to oraz jak sprawdzić czy działa poprawnie?
  pzdr.
  :arrow: Poprawiłem TONI_2003
 • Specjalista AGD
  Kiedy następuje blokowanie drzwi? Po naciśnięciu przycisku zasilania czy przycisku start?

  sanfran napisał:
  Blokady w obecnych pralkach to coś a'la zamków samochodowych, z silniczkiem.
  Skoro kręci się w jedną stronę a w drugą nie, to całkiem możliwe*, że padł sterownik - układ wykonawczy który podaje napięcie na silnik do otwierania.
  Nie pisz bzdur.
 • Poziom 29  
  Ja bym sprawdził jeszcze grzałkę na upływność do masy.
 • Poziom 27  
  Czyli tak. Po zakończeniu prania nie można otworzyć drzwi. Odłączasz zasilanie. Jeżeli powiedzmy po 5 min. się nie otworzą to wyciągnij wtyczkę z gniazdka, odczekaj. Jak się nie otworzą to blokada lub coś z zamkiem.