Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Passat 2.0E 16V silnik 9A B3 AUTOMAT-klima!!

27 Wrz 2005 13:54 1611 8
  • Poziom 12  
    Witam mam znów dziwny problem z elektryką ostatnio nie wiem nawet w jaki sposób przestała mi działać klima. Działa mi tylko na 1. Jeśli włącze 2,3 i 4 bieg na wyłączniku dmuchawy (nawiew w kabinie) - to się wyłącza (gasną nawet kontrolki załączenia jej). Może ktoś miał już podobny problem?
  • Poziom 21  
    Najprawdopodobniej masz uszkodzony włacznik limy wyciągni go rozbież i poczyść styki
  • Poziom 12  
    Wydaje mi sie że raczej to nie wina styków!! Na 1 biegu wentylatora załącza się i działa jak powinna, zaś problem robi się dopiero kiedy włączam 2 i .... wyżej. Gaśnie kontrolka załączenia i słychać jak się wyłącza sprężarka. Kiedy wracam z powrotem na jedynke, znowu się załącza klima świeci kontrolka i wszystko działa. Naprawdę mam dziwne objawy przestał mi nawet działąć obrotomierz i automat stopu coś fiksuje!! (raz dział a raz nie. Nie wiem czy to ma jakiś wpływ na inne usterki
  • Poziom 21  
    raczej nie powinno mieć wpływu na inne usterki
    tylko biueż pod uwagę ze załaczenie klimy idzie z prądu krury jest podawany na wentylator a włącznik wenylatora i włacznik limysiedzi w jednej obudowie tak mnie się coś kojaży i jestem przekonany że tam tkwi usterka.
  • Poziom 12  
    Witam przejrzałem wszystkie styki i są ok. Problem musi być gdzie indziej pytanie tylko gdzie?
  • Poziom 21  
    a wię możesz miec uszkodzoną instalację i od wibracji wentylator rozłącza ją
  • Poziom 12  
    Faktycznie klima zaczeła niedziałąc od momentu wydawania dziwnych odgłosów z wentylatora dmuchawy ale wydaje mi się że to nie powinno mieć wpływau na załączenie klimy
  • Poziom 21  
    sprawdz połaczenia na kostkach w okolicy wentylatora i na całym panelu
  • Poziom 12  
    Witam
    Klima działa - problemem był rezystor oporowy (coś takiego zielonego - odpowiedzialne za obroty wentylatora) przepalił się przez podtarty wentylator. Wystarczyło go wymienić, zrobić wentylator, aby kręcił się bez oporów i jest Ok

Dzięki za wszystkie rady. !!!