Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Telefon 1000-1300 zł - Xioami Mi 9T, Redmi Note 8 PRO, Iphone 8

20 Lut 2020 11:57 231 2
  • Poziom 3  
    Cześć.
    Szukam telefonu dla dziewczyny do 1000-1300zł. Wymogi to: bardzo dobry aparat, NFC i wejście mini jack na słuchawki. Zastanawiamy się nad Xioami Redmi Note 8 PRO i Xiaomi Mi 9T, a także Iphone 8. Nie wiemy, który z nich będzie pstrykał ładniejsze fotki. Wiem, że Mi 9T ma matrycę SONY, podobno fotki wychodzą bardzo ładne, a Note 8 PRO ma matrycę Samsung Bright S5KGW1. Jak myślicie, który z nich będzie lepszy w tej cenie i czy możecie polecić coś jeszcze? Dodam, że moja dziewczyna nie gra w żadne gry, telefon do codziennego użytkowania fb, insta, spotify itp tylko z naciskiem na bardzo dobry aparat :) Pozdrawiam!
  • Pomocny post
    Poziom 19  
    Zawsze jestem zdania, że jak aparat w telefonie to SONY.
    Nie jestem przekonany do "hińczyków" (literówka specjalnie), iPhone z kolei produkowany jest przez samsunga, a jako wieloletni zadowolony klient samsunga nie mógłbym nie polecić :)
    Ponad to iPhone ma dużo bardziej intuicyjny interfejs jeśli chodzi o aparat (ale również systemowy, nie lubię nakładki MIUI, mimo że uważam Xiaomi za dość solidne telefony).
  • Poziom 10  
    Iphone 8 się raczej nie kupi w podanym budżecie. 7-kę będzie trudno.

A co do SONY, aparaty mają świetne to i w smarkfonach wypadają ich "pstrykałki" nieźle. Czytałem że w najnowszej Xperii 1 Mark II (smarkfon) system autofocusa pochodzi wprost z profesjonalnej A9 II (aparat, bezlusterkowiec pełnoklatkowy).

https://www.dpreview.com/news/2775264255/sony...1-mark-ii-shoots-20-fps-with-continuous-af-ae

Jak zależy Tobie na foto, to kup tańszego smarkfona, dołóż kasy i dokup aparat foto, który z odpowiednią optyką zrobi lepsze zdjęćia niż najdroższe "wypaśne" smarkfony.