Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Renault Clio 3 1.2 75KM - Za niskie obroty przy ruszaniu

wide2606 20 Feb 2020 19:34 2088 10
    wide2606
    Level 9  
    Witam, mam pytanie dot. clio 3 1.2 16v 75KM. Silnik pracuje i odpala prawidłowo, ma moc, obroty nie falują, są nowe świece, przepustnica wyczyszczona.
    Jednak przy ruszaniu spadają trochę obroty i trzeba dodać trochę więcej gazu niż w innych samochodach, aby silnik nie zgasł.
    Czy jest możliwość poprawienia tego czy też ten typ tak ma?
    prosiak_wej
    Level 38  
    Obawiam się, że wszystko jest w porządku. To benzyna, więc trzeba dodać gazu, żeby silnika nie zdławić. Też mam Clio 3, ale z silnikiem 1,6 (o ile pamiętam to 89KM) i tez się tak zachowywał. Zaznaczam czas przeszły, bo nauczyłem się go odpowiednio obsługiwać :)
    decybel91
    Level 42  
    Sprawdź czy będzie lepiej gdy jeździsz z włączana klimatyzacją.
    genek1000
    Level 35  
    wide2606 wrote:
    Jednak przy ruszaniu spadają trochę obroty i trzeba dodać trochę więcej gazu niż w innych samochodach, aby silnik nie zgasł.

Jak można porównywać różne samochody do siebie :?:
    wide2606
    Level 9  
    genek1000 wrote:
    wide2606 wrote:

Jak można porównywać różne samochody do siebie :?:

Normalnie... dziewczyna brata ma clio 2 1.2 16V i jakoś lepiej rusza, podobnie fiat seicento 900, a przecież technologicznie stoi na niższym poziomie ;)

decybel91 wrote:
    Sprawdź czy będzie lepiej gdy jeździsz z włączana klimatyzacją.

Klimatyzacja jeszcze nie działa, więc w tej chwili nie mogę sprawdzić :)
    genek1000
    Level 35  
    wide2606 wrote:
    Normalnie... dziewczyna brata ma clio 2 1.2 16V i jakoś lepiej rusza, podobnie fiat seicento 900, a przecież technologicznie stoi na niższym poziomie

Co ma technologia do tego , a po drugie : czy na nauce jazdy przy ruszaniu uczą aby nacisnąć pedał gazu 1 cm i puszczać sprzęgło, czy też dodać tyle gazu ile potrzeba aby nie zgasł :?:
    Dla mnie porównywanie dwóch różnych modeli samochodów to jak porównywanie dwóch ludzi . Każdy jest inny . I całe szczęście :D
    wide2606
    Level 9  
    genek1000 wrote:
    wide2606 wrote:
    Normalnie... dziewczyna brata ma clio 2 1.2 16V i jakoś lepiej rusza, podobnie fiat seicento 900, a przecież technologicznie stoi na niższym poziomie

Co ma technologia do tego , a po drugie : czy na nauce jazdy przy ruszaniu uczą aby nacisnąć pedał gazu 1 cm i puszczać sprzęgło, czy też dodać tyle gazu ile potrzeba aby nie zgasł :?:
    Dla mnie porównywanie dwóch różnych modeli samochodów to jak porównywanie dwóch ludzi . Każdy jest inny . I całe szczęście :D

Bzdury piszesz, gdyby w nowym clio 3 w chwili sprzedaży właśnie tak było zgrane sprzęgło z gazem to nikt nie kupowałby ich po odbyciu jazdy próbnej.
    Clio 2 jest zbliżone do clio 3, a jakoś działa to lepiej. Wiem bo jeździłem nim.

Gdyby jednak ktoś miał pomysł czy jest możliwość chociaż delikatnej poprawy to chętnie wysłucham porady :)
    Sprawdzę również czy silnik krokowy jest czysty
    milejow
    Level 43  
    wide2606 wrote:
    Sprawdzę również czy silnik krokowy jest czysty

Tak, to w pierwszej kolejności!
    wide2606
    Level 9  
    Sprawdziłem i posiadam taką przepustnicę jak na zdjęciu.
    Czy jest sens ją rozbierać? (ten plastik jest przynitowany)

Renault Clio 3 1.2 75KM - Za niskie obroty przy ruszaniu
    kortyleski
    Level 43  
    Oczywiście że jest sens. Przynajmniej dowiesz się że żadnego krokowego tam nie ma.
    wide2606
    Level 9  
    kortyleski wrote:
    Oczywiście że jest sens. Przynajmniej dowiesz się że żadnego krokowego tam nie ma.

Genialna odpowiedź, warta przemilczenia :lol: