Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Saeco Incanto - piszczy podczas zaparzania kawy

manieckii 22 Feb 2020 15:07 1173 5
    manieckii
    Level 2  
    Witajcie,
    jest podobny wątek na elektrodzie, ale inny pisk dlatego publikuje kolejny wątek.

Film prezentujący piszczący expres podczas zaparzania kawy
    https://youtu.be/KmcBvOuxOzo

Co jest nie tak?
    Będę wdzięczny za sugestie.

Ekspres odkamieniam kamixem. To nie pomaga.
    Blok wyczyszczony i nasmarowany.
    Rozebrałem palucha i nasmarowałem oringi. Bez rezultatu.
    n6210
    Level 29  
    Mam podobny express i u mnie piszczał zaworek ciśnieniowy na module zaprzecza. Rozebrałem i trochę wyciągnąłem sprężynkę żeby mocniej dociskała membranę i na razie cisza. Może u ciebie jest podobnie.
    manieckii
    Level 2  
    Przeczyściłem również zaworek ciśnieniowy w module zaparzacza.
    Ekeft: https://youtu.be/ygYUYWSTXsc
    Brak efektu.

Może powinienem zastosować tabletkę odtłuszczającą? Nigdy jej nie używałem.
    n6210
    Level 29  
    No dokładnie taki sam dźwięk wydawał mój ekspress zanim zaworka nie przeglądnąłem :)
    Może trzeba go odkamienić albo jest jakiś problem w okolicy modułu podgrzewacza, sam już nie wiem - jestem tylko hobbystą :)

Dodano po 23 [minuty]:

mi sie przypomniało... mój Saeco ma takie pokrętło odpowiadające za bardziej lub mniej spienioną kawę i pokręcenie tego też zmieniało dzwięk tego pisku. Tak sobie teraz myślę czy to to nie wydawało tego dzwięku i może błędnie założyłem, że to zaworek,
    Tyle, że u ciebie tego pokrętła nie widzę, ale możesz mieć coś podobnego w okolicy dyszy wylotowej kawy i też może to dzwięk wydawać.
    Może poszukaj

Saeco Incanto - piszczy podczas zaparzania kawy
    sorier
    Level 27  
    manieckii wrote:
    Przeczyściłem również zaworek ciśnieniowy w module zaparzacza.
    Czyszczenie nie pomoże. Wymień sprężynkę, albo spróbuj ją delikatnie rozciągnąć.
    leotdipl
    Level 22  
    manieckii wrote:
    Witajcie,

Co jest nie tak?
    Będę wdzięczny za sugestie.

Ekspres odkamieniam kamixem. To nie pomaga.
    Blok wyczyszczony i nasmarowany.
    Rozebrałem palucha i nasmarowałem oringi. Bez rezultatu.

Bo odkamienianie zaworu zaparzającego (proces) odbywa się tylko z jednej strony. Od strony pary/gorącej wody. A druga strona - ta najważniejsza, od bloku/wylotu kawy - nie jest (na króćcu) przecież odkamieniana! I jest zdławiona kamieniem na przekroju (stąd piszczenie). Stąd liczne i niebezpodstawne porady "robienia kawy bez kawy". Z tym że tu dawka odkamieniacza musi być dobrze dobrana, aby nie zabić króćca wylotowego. Jeśli trzeba, to należy proces powtórzyć kilkukrotnie = do skutku!