Ciężko to porównać, bo to dwa całkowicie różne środowiska. Matlab jest podobny do C w składni, choć ma znaczące różnice związane z tym, że tam zmienne są macierzami i świetnie nadaje się do obliczeń technicznych, naukowych. Wiem, że na tym pracuje się często na uczelniach. Z kolei LabView jest całkowicie graficzne. Budowanie skomplikowanych aplikacji sprawia, że kod jest mało przejrzysty (paradoksalnie, bo proste programy są znacznie bardziej czytelne, niż w językach tekstowych). Wiem, że niektóre firmy z tego korzystają, aczkolwiek nigdy z tym się osobiście nie spotkałem.
Osobiście wolę pisać w Matlabie, bo jest prostszy w nauce. Przy dużych programach łatwiej w nich nawigować. Aczkolwiek mój kontakt z oboma środowiskami miałem jedynie na studiach.