Witam. Pisze z problemem ktorego nie moge rozwiazac. Otoż skladalem silnik 2.5 BAC po tulejowaniu w samochodzie kolegi , silnik przyjechał gotowy po złożeniu dołu, zamknieta miska i obudowa kół pośrednich , bez zamontowanej głowicy .Oczywiscie zalozone blokady na wal i walek nowa podkladka diamentowa i śruba wałka ,całość skręcona momentem wg ELSY ,lecz znak na impulsatorze**prawie** pokrywa sie z krawedzia glowicy ,mówie prawie ponieważ po skasowaniu luzu miedzy zębnego znak nie równa sie z krawędzią głowicy lecz jest ustawiony okolo 3mm w dół od krawędzi głowicy . Nie udaje mi się go ustawić żeby był równolegle do krawędzi i stąd moje pytanie : czy może błąd wynikać z nieprawidłowego montażu kół pośrednich ? Czy oprócz znaków na impulsatorze i zablokowania wału jakieś inne czynniki maja wpływ na niemożność ustawienia prawidłowo kola impulsatora ?
Silnik odpala po odłaczeniu wtyczki od G40 , po podłaczeniu pracuje równo ale z tego powodu że wykrywa złe ustawienie wałka/impulsatora przechodzi w tryb w Limp mode. Po zgaszeniu z założonym wtyczka nie odpala ponownie . Dziękuję za każda podpowiedz . Pozdrawiam Michał
Silnik odpala po odłaczeniu wtyczki od G40 , po podłaczeniu pracuje równo ale z tego powodu że wykrywa złe ustawienie wałka/impulsatora przechodzi w tryb w Limp mode. Po zgaszeniu z założonym wtyczka nie odpala ponownie . Dziękuję za każda podpowiedz . Pozdrawiam Michał