Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
TermopastyTermopasty
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

iPhone 6s nie włącza się - Mały pobór

02 Mar 2020 17:59 252 7
  • Poziom 17  
    Panie i Panowie,

Na serwis trafił iPhone 6s, usterka zgłaszana przez klienta to nie czyta karty SIM, po włożeniu karty zero reakcji w miejscu skali zasięgu pokazuje się tylko napis BRAK, po wyjęciu karty również zero reakcji.

Czytnik został wylutowany , wydawał się "zmęczony" po wlutowaniu zero zmian.
    IMEI jest, wykonałem pomiar zasilania basebandu, wszystkie napięcia były poprawne.

Próbując uruchomić telefon na zasilaczu zerwisowym o dziwo telefon przestał się uruchamiać , po wciśnięciu przycisku włącznika skacze pobór od 0,03A do 0,10A na LCD nie pokazuje się nic po czym znowu spada pobór do 0,00 i zaczyna od początku.

Komputer nie widzi telefonu.

Telefon był lutowany w moim odczuciu bezpiecznymi temperaturami jak wiele wcześniejszych napraw , podgrzewacz iRework ustawiony na około 160st , Hot Air , około 320st prze kilka sekund czytnik wyszedł bez problemu , nie było grzane zbyt dużo.

Co się mogło stać? czy NAND szlag trafił ?
    Baseband raczej nie, bo nawet gdyby go nie było to telefon powinien się uruchomić. , niski pobór wskazuje chyba na brak startu procesora , czy może problem z NAND'em?
  • TermopastyTermopasty

• Warunkowo odblokowany
    Cześć. Zobacz na SMD wokół nanda czy nie "wywaliło" cyny spod kleju
  • TermopastyTermopasty
  • Poziom 17  
    Obejrzałem płytę bardzo dokładnie przynajmniej w moim mniemaniu, znalazłem coś w gnieździe wyświetlacza, po wyjęciu-telefon się uruchomił, po analizie schematu , możliwe ze zwarta była linia i2c dlatego nie startował procek.

Co prawda nadal nie widzi karty/brak zasięgu - IMEI jest obecny, zasilania basebandu również są obecne - myślicie Panowie, że to sam baseband może być uszkodzony ?

• Warunkowo odblokowany
    Zrób na początek reball basebandu

Dodano po 8 [minuty]:

Sprawdź jeszcze te przejścia pod BB

• Poziom 38  
    xbox-serwis.eu napisał:
    Zrób na początek reball basebandu

Dodano po 8 [minuty]:

Sprawdź jeszcze te przejścia pod BB

Przejscia pod BB ze zdjec tycza sie modeli 6 i 6 plus, a nie 6s czy tez 6s plus.

• Warunkowo odblokowany
    Zgadza się, za dużo płyt na stole, akurat 6 robię. Mój błąd, dzięki za sprostowanie.
  • Poziom 3  
    Witam Panowie , takie małe pytanko ... Skąd bierzecie rezystancje I napięcia jakie są w danym miejscu na płycie głównej w iphoneach. nigdzie nie mogę się tego doszukac