Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Radio 2 din, kamera - kamera cofania nie działa

05 Mar 2020 16:44 216 6
  • Poziom 2  
    Posiadam radio 2 din android. Mam problem z podłączeniem kamery cofania. Samo radio działa dobrze. Lecz po pod pięciu kamery pod Kaleb back, Rca i do plusa i minusa lampy od wstecznego gdy wrzucę wsteczny, kamera zawiesza radio i wyskakuje komunikat no control when small light is on. Auto to Mazda tribute w automacie. Kombinuje już i sprawdzałem podłączając do zarowki światel postojowych i działa prawidłowo po ich włączeniu jedynie na wstecznym ma problem.
  • Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
  • Poziom 30  
    Spróbuj zrobić obwód zasilania kamerki na przekaźniku który sterowany jest z żarówki wstecznego, powinno być dobrze.
  • Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
  • Poziom 2  
    O panie. Musisz do mnie łopatogicznie... 😉. Jaki przekaźnik i gdzie. I co on ma za zadanie.
  • Poziom 39  
    Etioo napisał:
    kamera zawiesza radio i wyskakuje komunikat no control when small light is on

Sprawdź dokładnie połączenie.

Ewentualnie użyj diody prostowniczej jak to nic nie da to wtedy baw się z przekaźnikiem.
    Radio 2 din, kamera - kamera cofania nie działa

Dokładny model pojazdu masz podany na framudze drzwi na tabliczce znamionowej informacyjnej.

Teoretycznie kabel back powinien być podpięty tylko pod żarówkę cofania a zasilanie kamery pod ACC tylko nie zawsze to źródło zasilania aktywowane po stacyjce jest gdzieś z tyłu pojazdu. Jeśli masz w bagażniku gdzieś gniazdo zapalniczki to tam przez bezpiecznik 5A możesz podpiąć zasilanie dla kamery.

Teoretycznie po przekręceniu kluczyka na ACC lub ON zasilanie kamery będzie aktywne ale obraz na monitorze pojawi się dopiero po wbiciu biegu wstecznego.
    Aktywne zasilanie kamery zwłaszcza zimą lekko ją ogrzewa i optyka ( obiektyw) odmraża się czy tam para wodna. Oczywiście jak ktoś woli może zastosować przekaźnik 12V który aktywowany jest przez wbicie biegu wstecznego i podanie zasilania na żarówkę cofania. Prąd przepływający przez cewkę przekaźnika załącza przekaźnik i podaje napięcie zasilania z linii ACC na kamerę.
  • Poziom 2  
    Po podł. Diody prostownjczej jest to samo.
  • Poziom 39  
    Rozrysuj jak masz to aktualnie po dopinane.
    I podeślij zdjęcie tego radyjka.
    Sprawdź czy gdzieś z tyłu masz wiązkę ACC czyli napięcie pojawia się tam po przekręceniu kluczyka na ACC i ewentualnie ON. Jak tak to zastosuj przekaźnik 12V.
  • Poziom 2  
    Nie rozwiązałem problemu. Mimo podł. Diody prostownjczej. Nie miałem czasu bawić się w przekaźnik. Podłączyłem pod przełącznik podg. Tylnej szyby i działa.