logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Romet 760 - Silnk po wymianie tłoka i pierscieni nie ma mocy

Sdkwk 07 Mar 2020 19:24 1419 23
REKLAMA
  • #1 18516745
    Sdkwk
    Poziom 3  
    Posty: 246
    Ocena: 27
    Witam. Tak jak w temacie mam problem z rometem typ 760 rok produkcji 1977 poj. skokowa cyl. 49.8cm ^3(sześciennych) 2 biegi / po wymianie tłoka i pierscieni nie ma mocy wcześniej było lepiej ale postanowiłem wymienić tłok i pierscienie żeby miał więcej mocy i wgl a teraz jest jeszcze gorzej co może być przyczyną? Zapłon jest ok z dolotem powietrza kombinowałem w tą i tą i nic to nie zmienia. Dodam że wcześniej dało się podjechać pod górkę na 2 a teraz tylko do połowy górki i przygasa więc muszę na 1. Proszę o pomoc i z góry dziękuję za odpowiedzi.
  • REKLAMA
  • #2 18516785
    olador
    Poziom 37  
    Posty: 2764
    Pomógł: 429
    Ocena: 1443
    Proponuję powrót do starego tłoka - ten ''nowy'' to zapewne współczesna produkcja - tak? Pierścienie możesz zostawić nowe.
  • #3 18516788
    jerry1960
    Poziom 37  
    Posty: 3016
    Pomógł: 284
    Ocena: 1554
    Jaki tłok i pierścienie założyłeś , jakie jest ciśnienie sprężania.
  • #4 18516795
    Sdkwk
    Poziom 3  
    Posty: 246
    Ocena: 27
    No właśnie tak współczesna produkcja ale lipa bo wróciłem na stary tłok i nowe pierścienie ale to samo a stare pierścienie też lipa bo jeden mi pękł :(
    Jakieś inne propozycje?

    Dodano po 1 [minuty]:

    jerry1960 napisał:
    Jaki tłok i pierścienie założyłeś , jakie jest ciśnienie sprężania.

    Niestety nie mam możliwości sprawdzenia a do mechanika 50km nie opłaca mi się wolę sam to jakoś zrobić
  • #5 18516806
    jerry1960
    Poziom 37  
    Posty: 3016
    Pomógł: 284
    Ocena: 1554
    Jaki luz mają pierścienie w cylindrze, załóż same pierścienie bez tłoka i sprawdź.
  • #6 18516812
    Sdkwk
    Poziom 3  
    Posty: 246
    Ocena: 27
    jerry1960 napisał:
    Jaki luz mają pierścienie w cylindrze, załóż same pierścienie bez tłoka i sprawdź.

    A nie da się bez tego boję się że pękną ale luzów raczej nie ma bo jak wsadzałem tłok z pierścieniami do wchodził nie za luźno nie za ciasno tak normalnie

    Dodano po 1 [minuty]:

    Ale jak to konieczne to zrobię ale dopiero jutro dzisiaj już go 3 razy rozkręcałem nie chce mi się :(
  • #7 18516817
    olador
    Poziom 37  
    Posty: 2764
    Pomógł: 429
    Ocena: 1443
    Co sam zrobisz skoro cylinder kwalifikuje się do szlifu...
  • REKLAMA
  • #9 18516832
    olador
    Poziom 37  
    Posty: 2764
    Pomógł: 429
    Ocena: 1443
    Po włożeniu nowego pierścienia w cylinder - jaka jest szczelina na pierścieniu?
  • REKLAMA
  • #12 18516997
    krzysiek 1964
    Poziom 12  
    Posty: 34
    Pomógł: 1
    Ocena: 10
    Witam .Te tłoki i tak samo cylindry dzielą się na ,A,B,C . I tak cylinder z wybitą literką na górnej części cylindra, na przykład B to tłok też literka B. Zwróć uwagę na strzałkę wybitą na tłoku " w kierunku wylotu spalin ".
  • #13 18517451
    Sdkwk
    Poziom 3  
    Posty: 246
    Ocena: 27
    krzysiek 1964 napisał:
    Witam .Te tłoki i tak samo cylindry dzielą się na ,A,B,C . I tak cylinder z wybitą literką na górnej części cylindra, na przykład B to tłok też literka B. Zwróć uwagę na strzałkę wybitą na tłoku " w kierunku wylotu spalin ".

    Witam tak strzałkę dałem do wylotu ale z tą literką to nie jestem pewien chyba na cylku była B a na tłoku to niewiem ale mówiłem że wróciłem na stary tłok i nowe pierścienie ale to samo jak z nowym tłokiem

    Dodano po 59 [minuty]:

    A gdybym kupił nowy cylinder i ten nowy tłok wsadził było by ok?

    Dodano po 28 [minuty]:

    olador napisał:

    Zbyt wiele się nie dowiedziałem ale sprawdzę te pierścienie. To jak to ma być luźno ma chodzić tłok czy ciasno?
    I czy można dać stary pierścień na górę tłoka a nowy na dół? Ale raczej się tak nie robi :|
  • #14 18517532
    jerry1960
    Poziom 37  
    Posty: 3016
    Pomógł: 284
    Ocena: 1554
    Sugerowałbym byś komuś kumatemu na miejscu pokazał ten silnik. Wejdziesz w koszty i nic z tego nie będzie.
  • #15 18517659
    LENIWIEC_PL
    Poziom 28  
    Posty: 1468
    Pomógł: 119
    Ocena: 320
    Witam.
    Zawsze w takich konstrukcjach powinno się wymienić cały zestaw czyli cylinder + tłok + pierścienie.
    Czy smarowanie układu dobrze działa? Olej jest wypluwany tłumikiem?
  • REKLAMA
  • #16 18517745
    Sdkwk
    Poziom 3  
    Posty: 246
    Ocena: 27
    Tak olej wylatuje tłumikiem i smarowanie jest dobre

    Dodano po 34 [minuty]:

    Witam ponownie na cylindrze jest oznaczenie NB a na nowym tłoku nie ma oznaczenia ale jest to tłok firmy WM motor gdybym wiedział wcześniej że to takie gó*no to bym tego nie brał

    Dodano po 2 [godziny] 34 [minuty]:

    Założyłem ponownie nowy tłok i nowe pierścienie i teraz inny problem silnik chodzi lekko bez świecy tłok dobrze założony strzałką w wydech ale gdy odpale to chodzi z 5 sekund i gaśnie jak dodaje gazu to chodzi dobrze. Teraz pytanie co zrobić gaźnik regulowałem 1.5 obrotu od zakręcenia więc co może być przyczyną iglica na 2 w gaźniku trzeba dać 3?proszę o pomoc :/
  • #17 18519937
    Sdkwk
    Poziom 3  
    Posty: 246
    Ocena: 27
    Silnik na nowym tłoku nie ma mocy przejechałem 5 metrów i zgasł założyłem stary tłok i jedzie tylko słabiej niż przed wymianami czy trzeba kupić komplet cylinder tłok pierścienie? A jeżeli cylinder to głowice też czy może być ta co mam?
  • #18 18520243
    jerry1960
    Poziom 37  
    Posty: 3016
    Pomógł: 284
    Ocena: 1554
    Kup cylinder , tłok i pierścienie oraz zestaw uszczelek . Głowica może zostać stara .
  • #20 18521644
    Sdkwk
    Poziom 3  
    Posty: 246
    Ocena: 27
    A czy ostatecznie gdyby w sklepie nie było to mogę kupić to? Niby przez internet ale ludzie to chwalą że dobre pasuje i wgl... https://gmoto.pl/cylinder_romet_2-bieg_tuning...MIz7mIrJSP6AIV06iaCh0J1gIOEAQYAiABEgKN3fD_BwE
    I czy kupić 50 cm3 czy 60cm3 bo niewiem czy to nie będzie zabijało silnika a kosztują tyle samo liczę na waszą pomoc :)

    Dodano po 2 [minuty]:

    Czytałem że jak większa pojemność to i lepszy gaźnik jaki polecacie tak do 40-50 zł bo niechcem za dużo wydawać 😁
  • #21 18521650
    jerry1960
    Poziom 37  
    Posty: 3016
    Pomógł: 284
    Ocena: 1554
    Kup taki jak był czyli 50 cm3. Demona szybkości i tak z niego nie zrobisz.
  • #22 18521654
    Sdkwk
    Poziom 3  
    Posty: 246
    Ocena: 27
    Wiem że nie zrobię bo nawet nie chce chodzi mi głównie tylko o moc żeby pod tą górke podjeżdżał tak z 10-15 a nie 5km/h a czemu taki jak mam? I czy jak dam ten 60 to będzie miał więcej mocy tylko odrobinkę bo jak jest możliwość kupienia 60 w cenie 50 to czemu by nie :|
  • #23 18521738
    olador
    Poziom 37  
    Posty: 2764
    Pomógł: 429
    Ocena: 1443
    60 - odradzam, pozostań przy 50.

Podsumowanie tematu

✨ Użytkownik zgłasza problem z motocyklem Romet 760 z 1977 roku, który po wymianie tłoka i pierścieni stracił moc. Pomimo wcześniejszych lepszych osiągów, nowa konfiguracja nie przyniosła oczekiwanych rezultatów. Użytkownik sprawdził zapłon i dolot powietrza, ale nie zauważył poprawy. W odpowiedziach sugerowano powrót do starego tłoka, sprawdzenie luzów pierścieni oraz ewentualny szlif cylindra. Użytkownik rozważa zakup nowego cylindra oraz tłoka, a także pyta o różnice między pojemnościami 50 cm³ a 60 cm³. Wskazano, że lepiej pozostać przy pojemności 50 cm³, aby uniknąć problemów z silnikiem.
Wygenerowane przez model językowy.
REKLAMA