Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Fritz4040 i Multimedia technicolor CGA2121

12 Mar 2020 09:53 801 8
  • Poziom 31  
    Poratuje ktoś, bo już mi ręce opadają
    Pół roczny Fritz 4040 działał na stary routerze z multimedii
    wymienili mi Router na CGA2121 no i się zaczęły problemy
    Router ma zablokowane WiFi , zablokowany dostęp po LAN (żadne hasła i loginy nie pasują )
    Podłączyłem Win7 , sprawdziłem ustawienia sieci , IP, bramy , DSN i cała reszta , to samo wpisałem do Fritza, ustawiłem , i działało tydzień
    Po tygodniu przestało, podłączam kompa z Win7 po LAN, patrze ,a odbudował inne IP niż to co było tydzień temu, cała reszta ustawień (brama, DNS itp takie samo) więc zmieniłem we fritzie IP , i .... i nie działa
    We fritzie TEST połączeń przechodzi, ale on widzi tylko połączenie z modemem a nie pinguje z niczym na zewnątrz

ustawienia dynamiczne we frizte nie działają wcale, bo nawet testu z modemem nie przechodzi
    Zacząłem wertować kwestie MAC we Fritzie, no i wyszło ze z pliku konfiguracyjnego MAC jest tam 00:00:00...
    Zmiana MAC w pliku konfiguracyjnym skutkuje tym ze przy załadowaniu pliku fritz wywala ze "nie jest to poprawny plik konfiguracji"
    przy sprawdzaniu poleceniem arp - a 192.168.1.1 we Fritzie wychodzi ze MAC jest DYNAMIC i pokazuje jakiś tam adres ...czyli nie jest 00:00:00 wg mnie

z racji ze nie mogę wbić się na modem , nie wiem co mu tam nie pasuje, nie mogę zmienić MAC we fritzie na taki MAC jak ma mój komputer, który działa po LAN ,
    Robiłem resety 30-30-30, odłączałem na noc , nic nie pomaga .

Runkerneltool udało mi się odpalić, ale opcja zmiany MAC w routerze jest tam niedostępna

Technik z multimedii był , podłączył kompa - mówi ze net działa, ale tyle to i ja wiem, a ze reszta nie ich, to już nie pomogą
  • Specjalista Sieci, Internet
    https://pomoc.fritzbox.pl/knowledgebase.php?article=14

Możesz mieć problem, bo Technicolor jest pewnie modemorouterem i jesteś za podwójnym NATem.
    Trzeba w Technicolora wstawić w jego DMZ IP Fritza (z odpowiedniej puli adresowej IP), lub Technicolora przełączyć w tryb mostu.
  • Poziom 31  
    widziałem to , ale 4040 nie ma tej opcji, opcja zmiany MAC jest tylko dostępna do połączenia z modemem DSL
    Fritz4040 i Multimedia technicolor CGA2121 Fritz4040 i Multimedia technicolor CGA2121 Fritz4040 i Multimedia technicolor CGA2121

do tego g***** z multimedii nie ma dostępu.
    żadne loginy z Google nie działają , infolinia Multimedia twierdzi ze dostęp jest zablokowany dla usera.
    mało tego, nawet WiFi jest zablokowane, żeby odblokować WiFi trzeba im dopłacić
    Spacewalker napisał:
    opcja zmiany MAC jest tylko dostępna do połączenia z modemem DSL

A gdzie tam - normalnie wszystko jest, tak jak wskazuje instrukcja z linku co wstawiłem.

I po co jakiś MAC chcesz zmieniać, skoro nie ma takiej potrzeby.
  • Poziom 31  
    KOCUREK1970 napisał:
    Spacewalker napisał:
    opcja zmiany MAC jest tylko dostępna do połączenia z modemem DSL

A gdzie tam - normalnie wszystko jest, tak jak wskazuje instrukcja z linku co wstawiłem.

I po co jakiś MAC chcesz zmieniać, skoro nie ma takiej potrzeby.

instrukcja jest do innego modelu, dałem screeny co mam w swoim modelu
    nie wiem czy nie ma potrzeby , czy jest ...... tylko tyle mogę zrobić
    w ostatnim sofcie jaki jest jest , nie ma opcji zmiany MAC
    nawet pozyskać MAC jest słabo, bo trzeba generowac plik i odczytac
    Spacewalker napisał:
    instrukcja jest do innego modelu, dałem screeny co mam w swoim modelu

https://pl.avm.de/serwis/fritzbox/fritzbox-40...he-FRITZ-Box-for-use-with-a-cable-connection/
    Spacewalker napisał:
    w ostatnim sofcie jaki jest jest , nie ma opcji zmiany MAC

A jaki masz tam soft?
    Spacewalker napisał:
    nawet pozyskać MAC jest słabo, bo trzeba generowac plik i odczytac

MAC jest widoczny w sofcie jak zresetujesz Fritza do ustawień fabrycznych.

No i ponawiam pytanie - Technicolor jest w trybie modemoroutera czy modemu?
  • Poziom 31  
    Soft mam 07.14
    Co Ci ta instrukcja mówi do której dałeś linka .....bo mi nic .....
    robią update SW , a manual zostaje z przed lat ....średnio opisy się nawet pokrywają

nie wiem jak mam ustawiony technicolor bo nie moge się na niego wbic
    Zacofana multimedia myśli ze ma się w domu jeden komputer z kablem LAN i tyle
    żadnych drukarek, Tv box itp ...
    2 kompy podpięte po ich Modem po LAN juz nie działają
    każdy pojedynczo - tak

update....
    wróciłem do domu, podłączyłem Win7 , nowe IP ... ok
    wpisałem nowe IP do Fritza. zaskoczyło

cała reszta ustawień jest jak była

zobaczę jak długo podziała, pierwszym razem tak działało ok 7 dni , potem tydzień walki
    Spacewalker napisał:
    Soft mam 07.14
    Co Ci ta instrukcja mówi do której dałeś linka .....bo mi nic .....
    robią update SW , a manual zostaje z przed lat ....średnio opisy się nawet pokrywają

Zresetuj Fritza i ustaw wszystko od nowa bez majstrowania w ustawieniach.
    Po co mają coś w opisie zmieniać, jak ta forma nawiązania połączenia się nie zmieniła i jest jak widać nadal aktualna.
    Spacewalker napisał:
    nie wiem jak mam ustawiony technicolor bo nie moge się na niego wbic

No to na 99% masz tryb modemoroutera.
    Spacewalker napisał:
    Zacofana multimedia

Ich kupiła Vectra, a więc przez portal Vectry (obsługi klienta) wbij się na modemorouter i zmień mu tryb pracy na modem.
    A jeśli to nie pomoże, to dzwoń na infolinię operatora i poproś o przełączenie modemoroutera w tryb mostu (bridge).
  • Poziom 31  
    podziało 3 dni, nic nie ruszałem, nawet średnio co pobierałem bo nie ma co , potem po resecie technicolor nie chciało już działa, odczekałem dzień, dałem OFF / ON technicolor i działa znowu (ustawień fritza już nie tykam bo wiem ze to nie tego wina)
    poczeka aż się poprawi sytuacja i zadzwonię na infolinie, bo pewnie podeślą technika na testy