Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Xerox XC855 - pali się lampka od wywoływaczki.

29 Wrz 2005 08:27 1490 11
  • Poziom 25  
    Kupiłem sobie do firmy ksero z niemiec bez tonera. Po zakupie nowego tonera okazało się że pali się jescze lampka od wywoływaczki ( zrobiło określoną liczbę kopi i prosi o wymianę wywoływaczki ). Kupowałem to urządzenie z myślą o tanim kserowaniu a tu toner i wywoływaczka do wymiany. Wiadomo że należało by wymienić na nową ale ponieważ bęben wygląda jeszcze dobrze chciałbym jeszcze na nim spróbować i jeżeli ksero się sprawdzi to się zrobi inwestycje w postaci nowej wywoływaczki. Zresztą ja to urządzenie kupiłem na własne potrzeby i niemusze mieć idealnych kserokopi. Mam więc pytanie jak oszukać ksero by nieprosiło o nową wywoływaczke i zaczeło kserować ?
  • Poziom 15  
    Jeśli mnie pamięć nie myli to jest to samo co sharp z serii Z810 i w tych kopiarkach toner kupuje się razem z wywoływaczką, albo luzem i regeneracja, może chodi o bęben , może opisz jak ten symbol wygląda, ale może się mylę
  • Poziom 25  
    Pali sie kontrolka od : Drum Cartridge Replacement

Cytat:
    The useful life of the drum cartridge is 12,000 copies. When the drum
    cartridge indicator lights a replacement cartridge will be needed soon.
    Copies can continue to be made, but you should keep a replacement
    cartridge. After a further 1,000 copies, the Ready indicator will go out, the
    drum cartridge indicator will flash, and the copier will stop operating until
    the drum cartridge is replaced.

Chodzi o drugi cartridz z bębnem (Drum Cartrige).
    Oglądałem ten bęben dokładnie i jego gniazdo i niezauważyłem tam żadnego patentu na sposób wykrycia nowego bębna.
    Jak więc się tam inicjuje ten bęben ?
    W instrukcji cały proces wygląda tak że wyciąga się stary i zakłada nowy a jak ksero wykrywa że jest nowy ?
    Cytat:
    1. Press the release lever to open the
    copier.
    2. Press down on the toner cartridge
    lever (1) and pull out the cartridge (2).
    Note: The toner cartridge must be removed
    before removing the drum cartridge.
    3. Pull out the drum cartridge.
    4. Remove the cover from the new drum
    cartridge.
    5. Slide the new drum cartridge in place,
    making sure not to touch the surface of
    the drum.
    6. Replace the toner cartridge.
    7. Gently push down the upper half of the
    copier to close it.

Dołączam manuala do tego ksera w języku angielskim.
    Załączniki:
  • Pomocny post
    Poziom 15  
    Trzeba wejśc w tryb serwisowy i wykasować licznik bębna , jeżeli to jest odpowiednik sharpa z-810 to ściągnij serwisówkę z elektrody i tam jest to opisane wejście w kody: C-EXP-C-EXP, 24-7 kasowanie licznika bębna
  • Poziom 12  
    Witam bęben można skasować z diagnostyki ( zaraz po włączeniu kserokopiarki w czasie nie dłuższym niż 4sek. trzeba wcisnąć sekwencje przycisków: c - exp - c -exp ) exp-to klawisz do zmiany kontrastu
    jak poprawnie wejdziesz to na konsoli powinny wszystkie ledy zgasnąć
    wklepujesz 24 START 7 START i licznik skasowany.
    Drugą metodą jest zmiana położenia "flagi" w bębnie, tzn.: od strony zębatek modułu jest taka skrajna zębatka na której jest wypust w nowym wkładzie jest ona ustawiona tak że przysłania czujnik fotooptyczny podczas włączenia ksera rusza napęd i zmienia jej położenie
    i to powoduje inicjalizację nowego wkładu. Może ta druga metoda trochę skomplikowana ale jak się temu bliżej przyjżysz i zrozumiesz ideę działania to sobie poradzisz. Tak na marginesie bęben do tego modelu kosztuje 650zł, ale można zastosować od Sharpa dużo tańszy.
  • Poziom 25  
    Ten post o szarpie 810 widziałem wcześniej i próbowałem z tymi żebatkami ale u mnie to niedziała. Szukałem czujnika fotooptycznego lecz u mnie go niewidać . Co do kodu sprawdze.

Ściągnąłem instrukcje do Sharpa Z825/835/840/845 i z grubsza można powiedzieć że wygląda podobnie- na pewno różni się układem klawiatury.
    Co do opcji z przestawieniem na zębatkach u mnie się nieda niema tej zębatki z łapką przesłaniającą.
    Zostaje więc wykasowanie licznika z panela ale jakoś niemogę wejść.
    Tą kombinacje klawiszy wykonujemy jeden za drugim czy jednocześnie c i exp , i jeszcze raz c i exp ? Ile sekund trzymać ?
  • Poziom 12  
    Witam z powodów technicznych dopiero teraz mam dostęp do elektrody. Co do wejścia w kody to w ciągu 4sek od włączenia ksera musisz kolejno
    wklepać c-exp-c-exp każdy klawiszpo kolei, nic nie trzeba trzymać.
  • Poziom 25  
    Udało sie wykasować ten licznik bębna . U mnie wchodzi c-auto-c-auto . Moge wejść nawet po dłuższym czasie niż 4 sekundy.
    Niestety pojawił się jeszcze jeden problem H4 - co oznacza w instrukcji kontakt z serwisem Xeroxa.
    Wcześniej słychać było prace silników i coś się testowało a obecnie od razu po włączeniu miga H4 . Wyłanczałem ksero na dłużej , odpalałem z wyciągniętymi wkładami lecz wciąż te H4. Co dziwniejsze ksero nic wiecej nierobi po starcie. Ksero jest dopiero po 12000 kopi. Do elektroniki jeszcze niezaglądałem - zastanawia mnie dlaczego niestartują silniki tylko od razu jest błąd.

W serwisówce znalazłem że chodzi o nieprawidłową temperature
    Cytat:
    Heat roller abnormally low
    temperature detection
    The fusing temperature does not reach 185°C within 27 sec of
    turning on the power, or the fusing temperature keeps at 140°C.

Zaglądne do tego ale co dalej jak wykasować to H4 ?
  • Pomocny post
    Poziom 12  
    wejdż do diagnostyki i wklep 14 i Start powinno skasować ten błąd.
  • Poziom 25  
    Co do błędu H4 sprawa się wyjaśniła - brak lampy grzejnej (ktoś ją wyciagnął). Czy jest to element który często się wymienia i jakie są koszta nowego ?
    Czy 300zł za zastępczą od sharpa to normalna cena :cry: ?
    A może z Xerox XD100 jest podobny ?
  • Poziom 12  
    Do małych Xerox-ów podzespoły sprzedaje firma Tech-data nr.tel znajdziesz w necie. Trzy stówki to troche sporo jak na zamiennik, aczkolwiek oryginał może być jeszcze droższy.
  • Poziom 25  
    :arrow: Zyg1 i Okey wielkie dzięki za pomoc. Założyłem lampe od modelu XD100 i po skasowaniu błędu ożyła. Pierwsze kopie niebyły rewelacyjne (na całej stronie robiła ciemny podkład ) ale po 30 kopiach tło zaczęło znikać i jest tylko delikatnie widoczne. Cała treść jest widoczna bez linii (jeśli się dokładnie przyjrzeć to coś się oczywiście znajdzie ) i zamazów :D więc bęben jeszcze popracuje.
    Z mankamentów ma jeszcze to że musze dociskać prawy róg bo inaczej przy korzystaniu z szuflady pokazuje błąd " P" i w okolicytylnego przegubu (zawiasu) , na wylocie kartek , słychać dźwięk zbliżony do tego jaki wydaje wykorbiona ośka.
    A co sądzicie o lampie używanej za 100 zł ?

Wiatam ponownie po dłuższej przerwie.
    :?: Kupiłem lampe używaną podobno do tego modelu (120V) :?: i po załączeniu dostałem komunikat H3 ( wykryto nieprawidłową temperature , zadużą ) .
    Mam więc pytanie jaka powinna tam być lampa ? Na lampie z XD100 chodziło dobrze . Kupiona lampa jest nieco gróbsza i ok 5 mm gróbsza od tej z modelu XD100 i pisze na niej 120V . Czy po wymianie lampy trzeba coś ustawiać w trybie serwisowym ?