Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Toshiba 32W3864DB - Nie reaguje na Pilota

17 Mar 2020 19:42 300 10
  • Poziom 9  
    Witam. Kupiłem TV dla córki na aukcji bez pilota, fajny mały smart TV. okazało sie że gdy zamówiłem pilot nie działał , nastepnie kupiłem drugi, inny model ale kompatibilny z tym TV. oba piloty sprawne nadaja sygnał. zmierzyłem też napiecie na odbiorniku IR jest tam jakby podwójne oko. napiecie wejsciowe jest 5V a na wyjsciu 4.99V po podaniu sygnału z pilota spada zaledwie o 0,1V.

Czytałem gdzies ze monza spróbowac wgrac frimware,ale jest nie dostepne dla tego modelu. Co mogę zrobić aby usunąc usterke?
    Dziękuje.Pozdrawiam
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Pomocny post
    Poziom 24  
    To mogą być dwa warianty pilota, od vestela albo od toshiby, spotkałem też w sumie trzeci przypadek to był vestel ale wgrane sterowanie toshiby. Podaj symbole pilota jakie masz.
  • Poziom 9  
    Top Serwis napisał:
    To mogą być dwa warianty pilota, od vestela albo od toshiby, spotkałem też w sumie trzeci przypadek to był vestel ale wgrane sterowanie toshiby. Podaj symbole pilota jakie masz.

Toshiba 32W3864DB - Nie reaguje na Pilota

Witam.Pilot taki jak na zdjeciu CT-8528 a ten drugi to CT-8533 jest w nich delikatna róznica jeden z nich zamiast przycisku youtube jest jakis inny. a tak wygladaja identycznie, co masz na mysli mówiąc o pilocie od vestela?
  • Poziom 24  
    Część Toshib produkuje turecka firma Vestel, sprawdzić na RC1910 itp.
  • Poziom 9  
    tzn problem jednak nie tkwi w TV tak?
  • Pomocny post
    Poziom 24  
    Tego nie wiem. Zawsze prościej podmienic pilot.
  • Poziom 9  
    Top Serwis dziekuje za zainteresowanie tematem.
    Moze ktos jeszcze pomoze co mozna zrobic?
  • Poziom 9  
    Jeszcze mam jedno pytanie zasilanie IR VCC powinno byc 5V czy 3.3V? może ktoś posiada service manual ?ponieważ nigdzie nie mogę znaleśc. płyta główna to 17MB211S.
  • Poziom 9  
    Witam. Pilot od vestela nic nie pomógł, kupiłem tez IR do smartphona na USB-C swietnie działa na wszystkich urzadzeniach ,tylko nie na Toshiba 32W3864DB, wymieniłem tez płytkę podczerwieni na nową nadal nic. ktoś ma może jeszcze jakis pomysł??

Dodam jeszcze ze podczas uruchamiania z klawiatury TV mruga na przemian dioda zielona i czerwona kilka razy i tv normalnie odpala.podczas wyłaczania tak samo, nie wiem czy to normalne w tym modelu
  • Poziom 9  
    Ok udało sie naprawić działanie pilota, uszkodzony F51 1K, został wymieniony, i co najważniejsze mały trik, TV odłaczony od sieci . trzeba było przytrzymać przycisk ok na Pilocie następnie podłaczyć TV do sieći nadal trzymając OK przez około 30sek . następnie pilot ruszył (CT-8528 ). zamykam temat.