Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kia rio 1,4 benz. - Które oponki będą lepsze ?

19 Mar 2020 20:23 240 14
  • Poziom 40  
    Witam.
    Mam dylemat przy zakupie opon 185/65R15. Wybór padł na trzy firmy
    -https://www.oponeo.pl/dane-opony/nokian-wetproof-185-65-r15-88-h#288382998_reviews
    -https://www.inopony.pl/opony,0,74102/goodyear-efficientgrip-performance-185-65-r15-88-h-.html?ref=ceneo
    -https://www.oponeo.pl/dane-opony/dunlop-sp-sport-bluresponse-185-65-r15-88-h#273648080
    Najbardziej pasuje mi Dunlop, Nokiany podobno parciały, Goodyeara jeszcze nie miałem. Cenowo najlepszy Nokian po 226 zł.
    Jazda szybka ale spokojna, 90 % to trasa. Cena to ostatni czynnik brany pod uwagę.
    Od nowości są Hankooki, mają już ponad 150 tys a do TWI jest jeszcze z 2mm, ale już troszku strach na takim czymś jeździć, no i są głośne, a to wku... denerwuje.
    Ciekawy jestem Waszych opinii co byście wybrali.
  • Poziom 23  
    Miałem Nokiany i ponownie nie kupię ich już. Po 1,5 roku wyskoczył balon. A zrobiłem w tym czasie jedynie jakieś 60k km. Ale żeby to balon był na jednej to jeszcze bym zrzucił na dziurę czy cokolwiek, ale był na prawej tylnej i lewej przedniej oponie.
    Innych wymienionych nie miałem to nie zajmuje stanowiska.
  • Poziom 40  
    Coś mi w tych Nokianach nie pasuje, a to pękają na bokach a to jakieś inne "cuda" wyskakują. No i ta cena, 20 % tańsze od konkurencji. Coś tu śmierdzi.
    Dzięki za odpowiedź. Kto następny ?
  • Poziom 23  
    Ja bym wybrał te:
    -https://www.oponeo.pl/dane-opony/michelin-crossclimate--185-65-r15-92-t-xl/153030903
  • Poziom 22  
    Jak kupiłem samochód, to na pierwszy montaż założone miałem Dunlopy, nie pamiętam dokładnie jaki model. Potem, po kilku latach też kupiłem Dunlopy- SP SportMaxx RT (w rozmiarze 205/45 R16). Nigdy nie miałem z nimi żadnych problemów. Zdaję sobie sprawę, że to inne opony, ale jako markę polecam i na pewno kupiłbym je raz jeszcze.
  • Poziom 36  
    Aleksander_01 napisał:
    dunlop-sp-sport-bluresponse-185-65-r15-88-h

Mam takie 205/55/16 w dwóch autach i są dobre.
  • Poziom 40  
    Te michelinki są całoroczne, a jakoś do uniwersalnych nie jestem przekonany. Już mi tak weszło w krew zmiana opon że sobie nawet nie wyobrażam inaczej, za komuny nie mogłem zrozumieć jak na Zachodzie zmieniają te opony. I jeszcze gdyby była ona przynajmniej BA66db, lub AA66dB to mógłbym ją jeszcze rozważyć, pomimo dość sporej ceny, no ale jakość musi kosztować.
    Dzięki za odpowiedź.

Co do danlopek to miałem kilka kompletów i letnich i zimowych, nigdy nie było z nimi najmniejszego problemu. Tej firmy jestem pewny.
    Co do goodjerek to raczej to samo co danlopki (chyba Goodyear jest właścicielem marki Danlop).
    Dzięki i zapraszam do dalszej dyskusji.
  • Poziom 23  
    Ja myślę, że dalsza dyskusja sensu nie ma, bo już wiesz co kupić, a czego nie kupować :)
    Nokiany -2
    Dunlop i Goodyear +2
  • Poziom 40  
    To nie tak. Cały czas mam dylemat. Nokiany nęcą ciszą(oglądałem jakieś testy na dzisiejszym onecie i to jest ścisła czołówka). Na razie poczekam, mam jeszcze tydzień lub dwa, coś się wymyśli.
    Za komuny było lepiej, człowiek cieszył się jak dziecko jak załatwił dwie sztuki stomil D124, a teraz trzeba wybierać.
  • Poziom 23  
    Kup sobie czasopismo Motor właśnie z tego tygodnia, tam jest test 13 opon letnich, jak na zamówienie.
  • Poziom 23  
    Moje Nokiany faktycznie były bardzo ciche, teraz wszystkie inne opony mi dokuczają hałasem, ale nie kupie więcej Nokianów, napisałem wyżej czemu. Aktualnie mam budżetowe Nexeny i bez kłopotów je zdarłem po prostu. Nic się wybrzuszyło się, nic nie wybuchło itd. Nokiany w połowie zużycia już się same zutylizowały.
    Chcesz ryzykować, to je kup, tylko miej po prostu świadomość, że zbyt mocno producent poszedł w postarzanie produktu. Dla mnie to już nie jest premium, to jest szajs nie premium i tyle.
  • Poziom 40  
    Dzięki Wszystkim odpowiadającym.
    Po analizie za i przeciw zdecydowanie padło na danlopki. Nokian nie jest nigdzie montowany na pierwszy montaż, dwa- to fińska opona i jako firma mają małe doświadczenie przy letnich oponach (zimówki mają dopracowane).
    Co do głośności - na etykiecie ma 66 dB i podobno jest super cicha ale tylko do 100 km/h, powyżej jest głośniejsza, a mnie interesują głównie te prędkości. No i te łuszczenia się, pękania, balony na bokach, parciejące dwuletnie opony itd.
    Co do danlopek - miałem już kilka kompletów (letnie i zimówki), i nigdy nie było z nimi najmniejszego problemu. Głośność - te mają na etykiecie 67 dB i też w opiniach że są bardzo ciche, i nikt nie zauważył aby ponad 100 km/h natężenie dźwięku się zwiększyło. Z tej trójki danlopki są najdroższe (około 60 zł droższe od nokianek a w podobnej do gudjerek). Nawet tu https://www.oponeo.pl/artykul/opony-klasy-premium-najlepsze-modele
    "moje" danlopki i gudjerki są jako pierwsze, a nokianek nie widać.
  • Poziom 25  
    A ja tam zaryzykowałem i jeżdżę właśnie na Wetproof od zeszłego sezonu.
    Jako ze był to model stosunkowo nowy opini zbyt wielu nie miał,w testach tez było ciężko cokolwiek znaleźć.
    Po jednym sezonie mogę powiedzieć ze są ciche.Na plus oceniam zachowanie na mokrej nawierzchni i w czasie opadów dość intensywnych-ładnie odprowadzają wodę.Jezdzi się praktycznie jakby tych opadów nie było.
    Co do pękania,starzenia się za wcześnie na ocenę.Oznak zużycia póki co nie widać.
  • Poziom 40  
    Mnie na te nokianki namawiał koleżka który pracuje w intercarsie, twierdząc że sprzedali tego bardzo dużo i jak na razie zero reklamacji. Fakt ta opona jest nowa i żeby mieć o niej pełne zdanie trzeba jeszcze trochę poczekać.
  • Poziom 14  
    Z dobrych letnich opon jeszcze może być Yokohama AE50, teraz wyszedł nowy model AE51. Jeździłem wcześniej na Hankookach Kinergy Eco2 i Nokianach Wetproofach, to Yokohama wypadała z nich najlepiej.