Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
OptexOptex
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

kamera ip dahua IPC-HDW2231T-AS-S2 dźwięk na yt

23 Mar 2020 08:29 417 3
 • Level 3  
  Dzień dobry posiada kamerkę jak w temacie live stream idzie do yt po protokole rtmp obraz jest ok ale dźwięk tragedia zmieniałem kamery mikrofony i lipa. Gdy jest cicho to wszystko ok ale gdy otoczenie robi się głośniejsze podczas transmisji słychać specyficzne "cykanie" tak jakby coś na chwilę odcinało. Jeśli ktoś miał podobny problem proszę o podpowiedź.
 • OptexOptex
 • CCTV and Stationary Alarms specialist
  Nie znam tej kamery, ale ogólne zasady są następujące.

  Jeśli wejście jest Audio-In, to wymaga sygnału do około 1V p-p. Podłącza się do niego mikrofon ze wzmacniaczem (oddzielny lub wbudowany w mikrofon). Podłączenie samego gołego mikrofonu da bardzo ciche nagranie albo nic. Wzmacniacz musi mieć zasilanie ze swojego zasilacza.

  Wejścia Mic-In to różnie. Albo ma większą czułość niż Audio-In i podłącza się goły mikrofon bez wzmacniacza. Albo podaje napięcie do zasilania mikrofonu (jak karta dźwiękowa w komputerze) i wtedy wymaga mikrofonu z wbudowanym wzmacniaczem.

  Ciężko znaleźć dokładne informacje o tym w instrukcjach do kamer.

  Nie wolno dopuścić do przesterowania jakiegokolwiek elementu toru audio, ponieważ wtedy pojawiają się zniekształcenia nie do usunięcia. Jeśli jest "cykanie", to gdzieś już masz za duży sygnał.

  Jakie jest wejście w tej kamerze?
  Czy można w sofcie przestawiać jego parametry?
  Jakie mikrofony podłączasz?
  Jaki to rodzaj obiektu?
  Bardzo często pomaga wyłączenie redukcji szumów oraz ręczne ustawienie poziomu głośności.
  Jeśli mikrofon ma regulacje czułości, to też trzeba ją ustawić.

  Najlepiej jakby ktoś głośno śpiewał i wtedy regulujesz po kolei wszystkie elementy toru audio (wzmacniacz mikrofonu, czułość wejścia w kamerze i inne) aż uzyskasz głośny i czysty dźwięk.

  Ostatnio użyłem mikrofon Dahua HAP100 z kamerą Hikvision i po długiej regulacji udało się uzyskać poprawną jakość dźwięku. Nie jest to Hi-Fi, ale wszystkie słowa są zrozumiałe.
  Najwięcej zależy od mikrofonu i jego charakterystyki.
 • OptexOptex
 • Level 3  
  Kamera to zapewne PX-DVI2003A/E bo to jedyna kamera z audio i rtmp, ale procesor użyty w tych kamerach pozwala jedynie na przemysłowy odsłuch dzwięku, do transmisji do serisów strumienijących samego wideo się nadaje, ale już audio nie. Napewno nie jesteśmy w stanie nic z niej zrobić, przerabialiśmy już ten temat i nikomu nie proponujemy samej kamery do takiej transmisji. Do tego problemu zostało stworzone specjalne urzondonko, które pobiera strumień wideo z kamery i łaczy go z strumieniem audio ze swojego wejscia liniowego a następnie wysyła do serwisów strumienijóących np. youtube czy twich.
  http://ipox.pl/p-133-454-lisa lub bezpośrednio u dystrybutora ->
  Takie wyjaśnienia
 • CCTV and Stationary Alarms specialist
  Kluczowe pytania padły wyżej:

  Korzystasz z mikrofonu wbudowanego w kamerze czy zewnętrznego?
  Co to za obiekt?

  I kamera i to urządzonko ma wejście liniowe audio, więc trzeba na nie podać odpowiedni dźwięk, niezbyt widzę sens wydawania 1500 zł.