Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Usunięcie przyłącza elektrycznego na działce

23 Mar 2020 19:42 168 1
  • Poziom 1  
    Witam,

Potrzebuję porady specjalistów (czy.waszej) w dziedzinie przyłączy elektrycznych.
    Przejrzałem forum i nie znalazłem stricte wątku, który by mi pomógł.

Na działce mam stare przyłącze elektryczne (ok. 20 letnie) łączące najbliższy słup elektryczny z blaszanym garażem. Całość jest domniemam od lat nieczynna, licznik został dawno zdemontowany.
    Obecnie nie spełnia on żadnych norm i wymagań,a więcej dostawca energii wymaga wykonywania nowego zgodnie ze standardami (skrzynka z dostępem od strony pasa jezdni w granicy działki, podłączenie ziemne).

Dostawca energii (Tauron) nie chce w to ingerować i mam to zrobić na własną rękę, ponieważ zgodę wydawał nieistniejący organ (Enion). Ponadto nie mają tego w planach i preferują nowe warunki

W związku z tym chcę usunąć pozostałość tego co kiedyś komuś służyło do czegoś gdyż mi się nie przyda.

Konieczny elektryk , który wejdzie na słup (znajduje się na innej posesji) i zdemontuje przewód u szczytu ?
    Czy przewód jest wciąż aktywny i musi być ktoś wykwalifikowany (mieć papiery) na to ?

Usunięcie przyłącza elektrycznego na działce
    Usunięcie przyłącza elektrycznego na działce Usunięcie przyłącza elektrycznego na działce Usunięcie przyłącza elektrycznego na działce Usunięcie przyłącza elektrycznego na działce Usunięcie przyłącza elektrycznego na działce