Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Solved] Pralka Electrolux EWT9125W - Cieknie spod uszczelki grzałki.Brak klipsu.

wojtek2004 24 Mar 2020 12:29 840 11
 • #1
  wojtek2004
  Level 18  
  Witam.
  Właśnie zakończyłem perturbacje z zablokowanym bębnem i spadającym paskiem i w tym momencie wszystko jest naprawione, ale pojawił się problem którego nie było.

  Zaczęło ciec spod uszczelki grzałki i tu wolę się podpytać na forum. Na co zwracać uwagę przy montażu grzałki. Jeszcze podstawowa rzecz jak mocno można dokręcać śrubę, która powoduje że uszczelka "rozszerza się". Mnie kusi aby maksymalnie dokręcić. Mam tylko kombinerki, ale mam obawy że coś uszkodzę.
  Proszę o wyjaśnienie.

  PS.
  Chyba brakuje jakiegoś rodzaju klipsów, które powoduje, że grzałka nie podskakuje podczas prania.
 • #2
  kot mirmur
  Level 33  
  W zbiorniku z reguły jest kawałek blachy , lub jakiś profil , w który wchodzi końcówka grzałki. Kombinerki- raczej cienko. Nasadka na wkrętak M10, albo klucz nasadowy, dokręcasz do wyczuwalnego oporu. Nie biorę pod uwagę kowalskich łapek- tu wyczuwalny opór ma inną granicę:)
 • Helpful post
  #3
  stanislaw1954
  Level 43  
  wojtek2004 wrote:
  Zaczęło ciec spod uszczelki grzałki.I tu wolę się podpytać na forum.Na co zwracać uwagę przy montażu grzałki.I podstawowa rzecz jak mocno można dokręcać śrubę,która powoduje że uszczelka "rozszerza się".Mnie kusi aby maksymalnie dokręcić.Mam tylko kombinerki.Ale mam obawy że coś uszkodzę.

  Po wyjęciu grzałki oczyściłeś uszczelkę gumową i miejsce jej osadzenia w pralce? Naprawdę nie stać cię na kupno kilku podstawowych płaskich kluczy widlastych? Operując kombinerkami w pobliżu wystających końcówek grzałki, jest duża szansa, że zbiegną z nakrętki i uszkodzisz grzałkę. Używając klucz, masz lepsze "wyczucie", a można dość mocno sobie pozwolić, jednak trudno to określić ile.
 • #4
  Kenworth 18
  Level 43  
  Pożycz jeśli nie masz chociaż klucz płasko-oczkowy od sąsiada i wyjmij grzałkę z powrotem i przy pomocy płynu do naczyń osadź ją dobrze w gnieździe i podczas dokręcania cały czas dociskaj do zbiornika i dokręcaj nakrętkę z wyczuciem. Jeśli nadal będzie ciekło to albo uszczelka, albo samo mocowanie grzałki będzie już zdeformowane i będzie konieczna wymiana grzałki.
  PS. Kombinerki sobie odpuść przy takiej robocie.
 • #5
  wojtek2004
  Level 18  
  Przez korona wirusa nigdzie nie wychodzę i mam urlop. Spokojnie kombinerkami nic nie uszkodzę. Nakrętka ma zapas, wokół siebie miejsca. Ale tak zaopatrzę się w jakieś najtańsze klucze, a z tym jak to nazwałem klipsem to wygląda to tak.
  Pralka Electrolux EWT9125W - Cieknie spod uszczelki grzałki.Brak klipsu. Pralka Electrolux EWT9125W - Cieknie spod uszczelki grzałki.Brak klipsu.
  Przepraszam za brak czystości w pralce, ale czekam na środki chemiczne do czyszczenia pralki.
 • #6
  kot mirmur
  Level 33  
  Tu akurat grzałka jest osadzona we wnęce, jest małe prawdopodobieństwo jej poderwania, pod warunkiem że jest prawidłowo zamontowana.
 • Helpful post
  #8
  kot mirmur
  Level 33  
  Odcisk Czarnej ręki-cheche.. Daj spokój, pralki z gładkim zbiornikiem po wymianie grzałek wiele lat chodziły- pomimo przegniłego elementu opisanego w poście #2. Tu masz grzałkę we wnęce- pewnie trzymacza grzałki nigdy tam nie było- bo po co miałby być?
 • Helpful post
  #11
  Kenworth 18
  Level 43  
  Przecież u Ciebie jest ta podpora. Te które są w ofercie North to podpory do pralek z rozbieralnymi zbiornikami. Zbiorniki z polipropylenu są poddawane spawaniu tworzywa w przypadku wymiany łożysk w pralkach o załadunku od frontu czyli tworzywo ulega topieniu.