Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
TermopastyTermopasty
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Pralka Electrolux EWT9125W - Cieknie spod uszczelki grzałki.Brak klipsu.

24 Mar 2020 12:29 234 11
  • Poziom 18  
    Witam.
    Właśnie zakończyłem perturbacje z zablokowanym bębnem i spadającym paskiem i w tym momencie wszystko jest naprawione, ale pojawił się problem którego nie było.

Zaczęło ciec spod uszczelki grzałki i tu wolę się podpytać na forum. Na co zwracać uwagę przy montażu grzałki. Jeszcze podstawowa rzecz jak mocno można dokręcać śrubę, która powoduje że uszczelka "rozszerza się". Mnie kusi aby maksymalnie dokręcić. Mam tylko kombinerki, ale mam obawy że coś uszkodzę.
    Proszę o wyjaśnienie.

PS.
    Chyba brakuje jakiegoś rodzaju klipsów, które powoduje, że grzałka nie podskakuje podczas prania.
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • TermopastyTermopasty
  • Poziom 33  
    W zbiorniku z reguły jest kawałek blachy , lub jakiś profil , w który wchodzi końcówka grzałki. Kombinerki- raczej cienko. Nasadka na wkrętak M10, albo klucz nasadowy, dokręcasz do wyczuwalnego oporu. Nie biorę pod uwagę kowalskich łapek- tu wyczuwalny opór ma inną granicę:)
  • TermopastyTermopasty
  • Pomocny post
    Poziom 42  
    wojtek2004 napisał:
    Zaczęło ciec spod uszczelki grzałki.I tu wolę się podpytać na forum.Na co zwracać uwagę przy montażu grzałki.I podstawowa rzecz jak mocno można dokręcać śrubę,która powoduje że uszczelka "rozszerza się".Mnie kusi aby maksymalnie dokręcić.Mam tylko kombinerki.Ale mam obawy że coś uszkodzę.

Po wyjęciu grzałki oczyściłeś uszczelkę gumową i miejsce jej osadzenia w pralce? Naprawdę nie stać cię na kupno kilku podstawowych płaskich kluczy widlastych? Operując kombinerkami w pobliżu wystających końcówek grzałki, jest duża szansa, że zbiegną z nakrętki i uszkodzisz grzałkę. Używając klucz, masz lepsze "wyczucie", a można dość mocno sobie pozwolić, jednak trudno to określić ile.
  • Poziom 39  
    Pożycz jeśli nie masz chociaż klucz płasko-oczkowy od sąsiada i wyjmij grzałkę z powrotem i przy pomocy płynu do naczyń osadź ją dobrze w gnieździe i podczas dokręcania cały czas dociskaj do zbiornika i dokręcaj nakrętkę z wyczuciem. Jeśli nadal będzie ciekło to albo uszczelka, albo samo mocowanie grzałki będzie już zdeformowane i będzie konieczna wymiana grzałki.
    PS. Kombinerki sobie odpuść przy takiej robocie.
  • Poziom 18  
    Przez korona wirusa nigdzie nie wychodzę i mam urlop. Spokojnie kombinerkami nic nie uszkodzę. Nakrętka ma zapas, wokół siebie miejsca. Ale tak zaopatrzę się w jakieś najtańsze klucze, a z tym jak to nazwałem klipsem to wygląda to tak.
    Pralka Electrolux EWT9125W - Cieknie spod uszczelki grzałki.Brak klipsu. Pralka Electrolux EWT9125W - Cieknie spod uszczelki grzałki.Brak klipsu.
    Przepraszam za brak czystości w pralce, ale czekam na środki chemiczne do czyszczenia pralki.
  • Poziom 33  
    Tu akurat grzałka jest osadzona we wnęce, jest małe prawdopodobieństwo jej poderwania, pod warunkiem że jest prawidłowo zamontowana.
  • Pomocny post
    Poziom 33  
    Odcisk Czarnej ręki-cheche.. Daj spokój, pralki z gładkim zbiornikiem po wymianie grzałek wiele lat chodziły- pomimo przegniłego elementu opisanego w poście #2. Tu masz grzałkę we wnęce- pewnie trzymacza grzałki nigdy tam nie było- bo po co miałby być?
  • Pomocny post
    Poziom 39  
    Przecież u Ciebie jest ta podpora. Te które są w ofercie North to podpory do pralek z rozbieralnymi zbiornikami. Zbiorniki z polipropylenu są poddawane spawaniu tworzywa w przypadku wymiany łożysk w pralkach o załadunku od frontu czyli tworzywo ulega topieniu.
  • Poziom 18  
    Dzięki za pomoc w sprawie podpory, a z której zrezygnowałem. Grzałkę solidnie dokręciłem kluczem oczkowym M10 zakupionym za 1 zł w Auchan, przy okazji robienia zakupów... Nie radzę kopiować sposobu z north.pl: Link. Można niechcący uszkodzić grzałkę. Temat zamykam.