Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Schemat centralnego ogrzewania

25 Mar 2020 20:58 132 3
  • Poziom 6  
    Witam serdecznie, chciałbym prosić o stworzenie schematu centralnego ogrzewania w układzie otwartym z kotłownia oddalona od domu jakieś 5 m.
    Więc opisze jak to wyglada, kotłownia w budynku gospodarczym piec na ekogroszek z podajnikiem myśle ze około 15 kw nad piecem naczynie przelewowe (wyżej od grzejnika położonego najwyżej ) wodomierz z woda także będzie w kotłowni. Rury od pieca do domu chce puści około 1 m w ziemi oczywiście ocieplone i odizolowane. W domu (korytarz ) rozdzielnia na grzejniki systemem pex (5 grzejników na parterze i 2 na poddaszu) zasobnik cwu na poddaszu. Wodę użytkowa chce zrobić systemem trójnikowym rurami pp i puścić je w ścianie.
    Teraz moje pytanie czy jest mi ktoś w stanie pomoc i stworzyć schemat jak to najlepiej i najprościej zrobić, prosiłbym o schemat od podłączenia wody do pieca aż po podłączenie wody użytkowej i całej reszty dodaje rysunek podglądowy.
  • Poziom 6  
    Dodam jeszcze ze woda użytkowa będzie tylko na parterze .
  • Poziom 36  
    Witam. Jaki to będzie dokładnie kocioł? Mam rozumieć że te 15 kw jest dobrane do metrażu i zapotrzebowania na ciepło? Dwie rury do domu to za mało, muszą być 4, dwie dla ogrzewania oraz dwie dla zasilania wężownicy zasobnika cwu. Jaki jest plan na rury w ziemi? Czy jest już dobrany jakiś system rur czy to też trzeba dobrać?.
    Pozdrawiam.
  • Poziom 6  
    Witam, wiec tak piec 15 kw moim zdaniem powinien w zupełności wystarczyć domek ma około 100 m2 i będzie dobrze ocieplony ale jeśli się mylę to proszę o jakieś sugestie co do firmy piec to jeszcze nie wybrany ale na pewno ekogroszek z podajnikiem. Pomysł na rury w ziemi to na pewno gruba izolacja każdej rury osobno i puszczenie ich w jedej rurze pcv co do systemy to myślałem żeby był to pex 32 ?