Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Vaillant turboTEC pro VUW BE 242/3-3 H

25 Mar 2020 21:20 132 4
  • Poziom 24  
    Witam mam problem z kotłem w/w, moj problem polega na tym iż piec nie chce się włączyć, włączam na C.O. wchodzi w stan S2 pozniej S3 i kolenie na S1 i tu sie pojawia problem bo S1 to jest rozruch wentylatora, a wentylator nie włącza się, był czyszczony i sprawdzany na krótko, działa, sprawdzałem napiecie wyjsciowe z płytki na wentylator i pokazuje 40V. Jak załącze wentylator na krótko przy stanie S1 to kocioł się włącza i chodzi do czasu az nagrzeje zadana tempersture po czym wyłącza się i wyswietla błąd F33, czytalem o tym błędzie i jedni piszą, że to problemy w ukaladzie spalinowym (był cały sprawdzany, włącznie z prestostatem, komin drozny, brak nieszczelności, prestostat sprawy) czy móglby mnie ktoś nakierowac. Dziekuje i pozdrawiam
  • Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
  • Poziom 33  
    Można jeszcze wymontować wentylator i przeczyścić kanałek/rurkę do której jest podłączony wężykiem presostat.
  • Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
  • Poziom 24  
    Rozumiem, ale dlaczego piec nie chce załączyc wentylatora?
  • Pomocny post
    Poziom 21  
    Błąd F33 można wytłumaczyć tak że wentylator musi być wyłączany równocześnie z wyłączeniem pracy grzewczej kotła. Jak wysterowałeś wentylator na stałe to elektronika wykrywa niesprawność presostatu który pozostaje zwarty a normalnie powinien się otworzyć.
    40V to za mało. Może to świadczyć o uszkodzeniu elementu wykonawczego na płycie głównej odpowiedzialnego za podanie napięcia na wentylator. Może to być przekaźnik lecz niekoniecznie.
  • Poziom 24  
    Witam, uszkodzony był przekaźnik odpowiedzialny za sterowanie wentylatorem, wymienilem i piec dziala jak nalezy ;) Dziekuje za pomoc.