Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
SterControl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

siemens elektronic no frost nie działa

29 Wrz 2005 21:04 4302 18
  • Poziom 14  
    Witam padła mi lodówko zamrażarka na wyswietlaczu pokazuje 06 i wyje alarm póki co to odłączyłem trzeci ten dolny przewód od startera danfoss izrobiłem mostek agregat rószył itemp spada ale ja robię póki co za termostat Przed awarją było słychac nierówną pracę agregatu tak jakby migotanie przedsionków w sercu aż do dzis kiedy stwierdziłem ze stanoł Przed tem zanim zrobiłem mostek to gdy ją podłączyłem do prądu to dostawała napięcie na 10sek rószała i zaraz się wyłączała .POMOCY
  • SterControl
  • Pomocny post
    Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 28  
    Gdybyś zmierzył napięcie dochodzące do spr. to po kilku sekundach normalnej pracy ono spada o połowę i spr nie ma innego wyjścia- TERMIK MUSI ja zatrzymać!!
    Problem leży w płycie ale w kilku przypadkach zastosowanie termostatu do sterowania spr via zamrażajaca częsć, pozwoliła na jej eksploatację bez szukania płyty!!
  • Pomocny post
    Specjalista urządzeń chłodniczych
    :arrow: jmk
    Napiecie spada o polowe gdy podlączysz sam miernik bez obciążenia, tym nie można się sugerować. Z obciążeniem spada do zera, to typowe przy sterowaniu triakiem.
    Poza tym ja nie widzę zastosowania zwykłego termostatu w no-frost. Oczywiście bez prostego chociaż układu z timerem.
  • SterControl
  • Poziom 14  
    Panowie bardzo dziękuje za zainteresowanie Zakładając że padł ten sterownik to czy ktos to naprawia jeżeli tak to proszę o kontakty jeżeli nie to gdzie taki kupic nowy lub naprawiany nie wiem od czego zacząc
  • Pomocny post
    Użytkownik usunął konto  
  • Pomocny post
    Użytkownik usunął konto  
  • Pomocny post
    Poziom 21  
    Typ tego Siemensa to prawdopodobnie jakiś KG36U... (może np. 20 IE/02) ale tego to ja nie jasnowidzę. Koszt modułu zasilającego (zdjęcie) to 303zł w serwisie Siemensa.
  • Poziom 14  
    dokładnie się przyjzałem i w innym miejscu pisze KS 36U 20 N JEŻELI NIKT TEGO NIE NAPRAWIA TO TRZEBA KUPIC NOWY TYLKO JAK SIĘ OKAŻE ZE TO NIE TO

Moderowany przez skryn:

Nie pisz więcej przy użyciu capslocka!

• Pomocny post
    Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 14  
    chyba tylko jeden
  • Pomocny post
    Poziom 28  
    do Elektryk 2000.
    Podczas rego okresu gdy spr pracuje norrmalnie jest 230V a po chwili spada o połowę i termik ...idt ..sprSTOP.
    Miałem taki przypadek i "fachowcy" wmawiali klientce że spr.
    Termostat bez timera radził sobie z tym urządzeniem- oczywiście że nie taka dokładność regulacji ale zawsze jakoś po niższym koszcie toto pracowało.
  • Pomocny post
    Do jmk:
    Pewnie ze jest możliwy taki przypadek jak opisujesz, ale załaczanie elektroniki przy triaku trudno sprawdzić zwykłym miernikiem bez obciążenia (chociażby pompką od pralki ;) ), wtedy może pokazywać np. połowę wartości.

Co do przeróbki na mechaniczny termostat to ja nadal nie widze możliwości bez timera (jak zbudujesz odmrażanie parownika?)
    Pozdrawiam.
  • Poziom 14  
    może ktos ma taki sterownik albo zna konkretny adres gdzie go kupic
  • Pomocny post
    Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 14  
    Dziękuje za zainteresowanie moim problemem Skonczyło się na tym że musiałem zakupic nowy sterownik mocy w serwisie Boscha Kosztował tyko 320zł Gdby padł górny sterownik to koszt by był około 600zł ceny są z przesyłką Lodówka znowu działa Wobec tego zamykam temat .
  • Pomocny post
    januszd14 napisał:
    Dziękuje za zainteresowanie moim problemem Skonczyło się na tym że musiałem zakupic nowy sterownik mocy w serwisie Boscha Kosztował tyko 320zł Gdby padł górny sterownik to koszt by był około 600zł ceny są z przesyłką Lodówka znowu działa Wobec tego zamykam temat .

Jeżeli to moduł wykonawczy był uszkodzony, to można było go naprawić bez większych problemów. Pewnie kosztowałoby to dużo mniej niż nowy element.

Problemem jest zwykle gdy padnie mikrokontroler i wtedy naprawa jest praktycznie nierealna i nie ma innej alternatywy jak zakup nowego sterownika...